Zprávy / Pozvánky

Lankum zahrají v září popré v Česku

Lankum zahrají v září popré v Česku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.02.2024

„Go dig my grave/Both wide and deep/Place a marble stone/At my head and feet“ otevírá zneklidňujícím hlasem Radie Peat loňskou desku False Lankum. Tradiční folková píseň dostává v podání dublinské kapely meditativní až apokalyptický rozměr a soustředí se na prožitek paralyzujícího smutku. Zbytek čtvrté studiové nahrávky Lankum se ale nese i v duchu osvobození a smíření – tradiční nástroje a nadčasové příběhy se potkávají s dronem a poklidnými harmoniemi. Heartnoize přiváží irskou folkovou čtveřici 20. září 2024 do prostor ARCHA+.


Album False Lankum (Rough Trade) bylo nominováno na cenu Mercury a objevilo se v mnoha žebříčcích nejlepších desek roku 2023, v magazínu The Guardian nebo The Quietus dokonce na prvním místě. Sedmdesátiminutová nahrávka koncipovaná jako 12 vzájemně propojených skladeb čerpajících z původních hudebních postupů, ale i klasického písničkářství. Akustické nástroje jako housle, akordeon, kytara nebo irské loketní dudy vytváří spolu s vokály propracované harmonie a zvukové stěny. Čtyřčlenná kapela tak zužitkovala svoje mnohaleté působení na scéně, během kterého experimentovala s možnostmi folku, sbírala na irském venkově tradiční písně a hrála si s jejich formou. Emoce sdílené napříč generacemi dostávají v podání Lankum současnou podobu a na ploše desky plynule přechází mezi momenty hlubokého žalu i vnitřního klidu a společně tvoří hudbu, která je tradiční a novátorská zároveň.

Info

Lankum
web

živě: Lankum
20. 9. 2024 19:00
ARCHA+, Praha
vstupenky

foto © Sorcha Frances Ryder

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace