Akce

Lankum zahrají v září popré v Česku

Lankum
20. 09. 2024 19:00
ARCHA+, Praha

„Go dig my grave/Both wide and deep/Place a marble stone/At my head and feet“ otevírá zneklidňujícím hlasem Radie Peat loňskou desku False Lankum. Tradiční folková píseň dostává v podání dublinské kapely meditativní až apokalyptický rozměr a soustředí se na prožitek paralyzujícího smutku. Zbytek čtvrté studiové nahrávky Lankum se ale nese i v duchu osvobození a smíření – tradiční nástroje a nadčasové příběhy se potkávají s dronem a poklidnými harmoniemi. Heartnoize přiváží irskou folkovou čtveřici 20. září 2024 do prostor ARCHA+.


Album False Lankum (Rough Trade) bylo nominováno na cenu Mercury a objevilo se v mnoha žebříčcích nejlepších desek roku 2023, v magazínu The Guardian nebo The Quietus dokonce na prvním místě. Sedmdesátiminutová nahrávka koncipovaná jako 12 vzájemně propojených skladeb čerpajících z původních hudebních postupů, ale i klasického písničkářství. Akustické nástroje jako housle, akordeon, kytara nebo irské loketní dudy vytváří spolu s vokály propracované harmonie a zvukové stěny. Čtyřčlenná kapela tak zužitkovala svoje mnohaleté působení na scéně, během kterého experimentovala s možnostmi folku, sbírala na irském venkově tradiční písně a hrála si s jejich formou. Emoce sdílené napříč generacemi dostávají v podání Lankum současnou podobu a na ploše desky plynule přechází mezi momenty hlubokého žalu i vnitřního klidu a společně tvoří hudbu, která je tradiční a novátorská zároveň.

Info

Lankum
web

živě: Lankum
20. 9. 2024 19:00
ARCHA+, Praha
vstupenky

foto © Sorcha Frances Ryder

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace