Zprávy / Pozvánky

Meshuggah v Praze poprvé míří do haly

Meshuggah v Praze poprvé míří do haly

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.02.2024

Meshuggah se stali vzorem pokroku a kreativity a jedním z nejuznávanějších a nejcitovanějších jmen na scéně. Se svou světelnou show poprvé míří do haly Fora Karlín.

Krom jejich osobitého přístupu je na jejich stylu klíčový neuvěřitelný cit pro tempa, linearitu materiálu a především groove. Ten je silně odděluje od ostatních. Jejich odosobněná muzika plná kybernetických forem byla kdysi inspirována klasickým thrashem, ale už v této hluboké minulosti jej hráli rytmicky značně pokrouceně. Postupným zpomalením a přechodem na vícestrunné kytary, jejichž průkopníky Meshuggah jsou, se jimi vytvořený math metal následovaný tunou epigonů začal označovat jako djent, ačkoli ‚šílení‘ jej vlastně nikdy nehráli.

V roce 2022 vyšlo deváté album Immutable, které je opět plné kreativity, přesto okamžitě rozpoznatelné jako jejich dílo. Meshuggah tu opět předefinovali a přetvořili svůj zvuk, i když zachovali progresivní principy, které byly vždy základem jejich uměleckého výrazu. Zatímco se řítíme do dystopické budoucnosti, Meshuggah nejsou poplatni době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí v povzdálí osamoceni. Matematičtí kovotepci z Umeå pevně a bez vychýlení míří dál.


Hosty jejich turné budou The Halo Effect. I když se jedná o novou kapelu, tvoří ji mistři svého oboru a současně průkopníci melodeathové scény z Göteborgu - bývalí členové In Flames. Jak kytaristé Niclas Engelin a Jesper Strömblad, tak rytmika Peter Iwers a Daniel Svensson, které na pětici doplňuje Mikael Stanne, zpěvák Dark Tranquillity, historicky též ex-In Flames. Ve své hudbě se vrací ke kořenům a opět prozkoumávají, jak tehdy přelomový „gothenburg sound“, který po celém světě ovlivnil nespočet kapel a nakopl vznik metalcoru, v 90. letech zněl. Výsledkem je debut Days of the Lost.

Druhými hosty budou němečtí Mantar, kteří se během šesti let od svého vzniku dostali do Top 10 alb ve své rodné zemi. Přes dekádu fungujícímu duu se ale daří znít tíživěji než většině pětičlenných kapel, které znáte, a to navzdory faktu, že na jejich deskách není použita baskytara. Jen bicí a kytara nastavené k destrukci. Připravte se na bičující beaty a potemnělé melodie se zpětnovazebnými orgiemi a doomovým chaosem. Raní Melvins, Motorhead, Darkthrone.

Info

Meshuggah (se) + The Halo Effect (se) + Mantar (de)
8. 3. 2024 18:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

foto © Biro Andy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace