Zprávy / Pozvánky

Do Prahy přijede Hannah Diamond, CLIP a Underscores

Do Prahy přijede Hannah Diamond, CLIP a Underscores

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.11.2023

Pod hlavičkou projektu glitter.hit už v Česku vystoupila jména jako Dorian Electra, Yeule nebo Ascendant Vierge. Do konce letošního roku nás čekají ještě další tři shows. Jako první přijde na řadu 11. listopadu CLIP se svou distancovanou a zároveň upřímnou výpovědí o dospívání v americkém velkoměstě. Na konci listopadu bude následovat Hannah Diamond, umělkyně formující celý hyperpopový proud a před třetí adventní neděli ovládnout klub Bike_Jesus divokou směsicí žánrů od trapu po punk Underscores.


Hudebnice z labelu PC Music, ale také fotografka, která spoluvytvářela vizuální identitu současného hyperpopu. Hannah Diamond přetvořila komerční obrazy v osvobozující a identitu-formující nástroj, který slouží jako prostředek sebevyjádření. A stejně tak postupovala v hudební tvorbě – na albu Reflections z roku 2019 otevřeně zpívala o konci svého dlouholetého vztahu a osobnostní proměně, která byla s rozpadem formativního pouta spojená. Letošní novinka Perfect Picture pak představuje o něco teplejší zvukovou paletu, kde se syntetické vokály potkávají se sladkými melodiemi.

Vedle Hanny Diamond se představí hudební producentka a DJka Lyzza, jejíž avantgardní hudební produkce se objevila i na nahrávkách Sophie, Nicolase Jaara nebo Amnesia Scanner. Zvukové experimenty a rozrušování ustálených struktur v jejím setu nechybí ani při živých setech. A nebude chybět ani zástupce české scény – digitální písničkář Toyota Vangelis pokřtí společně s hosty nový vinyl kritiky i publikem ceněného alba Výklopný světlomety, které na začátku roku vyšlo pod labelem časopisu Full Moon.

Třiadvacetiletá newyorská rapperka CLIP tvoří v ozvěnách trapu, soundcloudových beatů a footworku pestrý zvukový svět, který je někdy snový, jindy zběsilý, a vždycky pohlcující. Její hit Sad B!tch, který se stal v pandemickém roce 2020 virální událostí, spojil dohromady tvrdé beaty a hluboké, i když v mlze zastřené emoce, které v sobě zhmotnily náladu dlouhých lockdownů a izolace. Touha být slyšet a hledat cestu sama k sobě se promítla i do debutového EP Perception. Otevřené texty, které přenáší obratně a s lehkostí i hluboké prožitky tvoří na pozadí současné elektroniky, jsou blízko umělcům jako je například Shygirl. Spolu s CLIP se představí i český rapper Rohony a Sxilence, pro kterého to bude teprve druhá show.

Eklektický hyperpop, který si bere něco z hip hopu, indie i punku. Underscores se od debutového alba skin purifying treatment z roku 2018 neustále mění a vyvíjí, berou na sebe různé podoby a s lehkostí kombinují žánry ze všech koutů hudebního spektra. Široký je i záběr jejich témat – od fascinace liminálními prostory až po vyjádření vnitřních konfliktů mezi emocemi a rozumem. Jejich poslední album Wallsocket si vysloužilo chválu za osobitou tvorbu i fascinující množství sonických zákoutí, které v sobě pojímá.

Info

CLIP + Rohony + Sxilence
11. 11. 2023 20:00
Underdogs’, Praha
Fb událost

Hannah Diamond + DJ Lyzza + Toyota Vangelis & hosté
30. 11. 2023 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

Underscores
10. 12. 2023 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © Nieto Dickens

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Yann Tiersen se vrací do Prahy

redakce 25.02.2024

V Praze odehraje Tiersen výběr ze své klavírní a elektronické tvorby.

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce 25.02.2024

Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Metz přivezou do Prahy novou desku

redakce 24.02.2024

Kanadští Metz se vrací do Prahy s novou, o něco méně punkovou deskou.

The Music Digest i na jaře

redakce 24.02.2024

Před letní pauzou dojde i dva letní festivalové speciály s doporučeními z programu řady domácích festivalů.

Fource uvádí: Lil Tracy a Brennan Savage, Strawberry Guy, Avi Kaplan

redakce 23.02.2024

Při poslechu Strawberry Guye je snadné ztratit se v myšlenkách, v jeho světě ubíhá čas vlastním, krásným tempem.

Slavnostní vyhlášení cen Vinyla 2023

redakce 21.02.2024

Zahrají Toyota Vangelis, Petra Hermanova, Anna Vaverková a Klara Wodehn

Meshuggah v Praze poprvé míří do haly

redakce 21.02.2024

Meshuggah nejsou poplatni době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí v povzdálí osamoceni.

Bad Karma Boy v Café V lese

redakce 21.02.2024

Kapela kolem kytaristy skupiny Para a producenta Juraje Marikoviče alias Medveďa.

Lucy Kruger & The Lost Boys, Cold Venus Revisited a dominik prok

redakce 20.02.2024

Cold Venus Revisited vnímá hudbu jako únik před dystopickou realitou a vytváří zvuk charakterizovaný existenciálními texty a melancholií plnou hluku.

V Paláci Akropolis Fvck_Kvlt a Dušan Vlk

redakce 20.02.2024

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace