Zprávy / Festivalové

Early bird akreditace na přehlidku Ji.hlava v plném proudu

Early bird akreditace na přehlidku Ji.hlava v plném proudu

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.06.2023

Přípravy na podzimní Ji.hlavu jsou v plném proudu. „Po loňském úspěšném ročníku pracujeme na novém rezervačním systému i nových webových stránkách pro Inspirační fórum. Vybíráme a objevujeme ty nejzajímavější dokumentární filmy a už se moc těšíme, že se o ně za pár měsíců s divačkami a diváky podělíme,“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka.

I letos proběhne festival hybridně – fyzicky i online. Cenově nejvýhodnější Early bird akreditace na festival vyjde na 700 korun a platí jako plnohodnotná vstupenka na fyzickou část festivalu, na diskusní platformu Inspirační fórum a také na program Ji.hlavy Online. Letošní novinkou je možnost zaplatit za akreditaci více a Ji.hlavu tak finančně podpořit.

„Už v minulých letech jsme s prodejem akreditací spojili podporu různých projektů, od jihlavské nemocnice, školáky v Hruškách nebo ukrajinské filmaře a filmařky,“ připomíná Hovorka a dodává, že jakkoli se náklady kulturních akcí vlivem inflace v posledních letech zvedají, neplatí to pro příjmy. „Proto se letos obracíme i na naše divačky a diváky a dáváme možnost zaplatit za akreditaci podle vlastního uvážení i vyšší částku.“

V polovině června také Ji.hlava spouští crowdfundingovou kampaň. „Nechceme snižovat kvalitu festivalu, ani nechceme pouze žádat stávající donátory o navýšení podpory. Proto hledáme nové možnosti financování a věříme, že se to podaří. Víme také, že v tom nejsme sami. V květnu jsme uspořádali konferenci na téma fundraising v kultuře, která byla určena pro české kulturní subjekty a setkala se s velkým zájmem i ohlasem od více než stovky účastníků,“ uzavírá Hovorka. Podrobné informace zde.

Kdo se těší na debaty Inspiračního fóra, může si už teď poslechnout čtvrtou řadu podcastu Screenshot. Ten v šesti epizodách představí šest inspirativních myslitelů*ek současnosti, šest nejzajímavějších hostů*ek loňského Inspiračního fóra. Kde jsou hranice naší svobodné vůle? Jak válku prožívají ukrajinské vojačky? Je možné při hraní videoher odmítnout ideologii, která je v nich skrytá? A jak vypadá nerůst v praxi? Autorkou letošní série je spisovatelka a scénáristka Klára Vlasáková. Screenshot vychází každou středu webu Inspiračního fóra, na podcastových platformách Apple Podcast, Google Podcast, Spotify a také v Deníku Referendum.

Info

MFDF Ji.hlava
web festivalu

foto © Jakub Koumar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll míří na americký South by Southwest

redakce 05.03.2024

Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Beseda zve na zámořské Snõõper a Kollaps i legendární Ecstasy of Saint Theresa

redakce 04.03.2024

Nashvillský punkrockový kvintet Snõõper, industriální Kollaps z Melbourne, ale také dvě české legendy, Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists. A další!

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Jazzanova i Prago Union na Mladí ladí jazz Open air

redakce 01.03.2024

Festival Mladí ladí jazz šestnáctým rokem nabízí koncerty interpretů, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům.

Sound festival promění opuštěnou pražskou halu v berlinský warehouse

redakce 29.02.2024

Prostor se během páteční noci promění ve středobod české techno komunity.

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace