Zprávy / Festivalové

Echoes potřetí zaostří na mladou elektroniku

Echoes potřetí zaostří na mladou elektroniku

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.03.2016

Festival Echoes opět přiveze do Česka to nejlepší z živé elektronické hudby a prozkoumá hranice mezi analogovým, digitálním a audiovizuálním světem. Jarní edice přehlídky se odehraje 1. dubna v klubu Fléda a jako headliner ji ozdobí tajemná polská pětice Bokka. Kapela, která si na Colours of Ostrava podmanila desetitisícový dav a aktuálně získala nominaci na prestižní polskou cenu Fryderyk, připravuje pro Brno precizně vybroušenou synthpopovou show. Té bude dominovat velké projekční plátno a maskovaný zvukový vesmír. Na festivalu vystoupí také slovenští Herzog Herzog a čeští Dirty Picnic, HRTL a Holy.

Bokka fascinuje fanoušky a kritiky nejen hudbou, ale také aurou tajemna a futuristickou pódiovou scénou. Kapela vystupuje inkognito, zahalená do kosmických overalů a křišťálových škrabošek. Iluzionistickou show doplňuje uměleckými projekcemi a hrou se světly. "Bokka ztotožňuje hudbu s emocemi. Kapela komunikuje jen přes počítač. Nebaví se s novináři a nikdo vlastně nezná pravou identitu jedné ženy a čtyř mužů za maskou. Publikum chce Bokka fascinovat pouze svou vesmírnou elektronikou, éterickými vokály a energií hudebního okamžiku," popisuje Marie Butula Cichá z Flédy. Kromě elektroniky se talentovaní Poláci věnují i zvukům všedního světa. K nahrávání samplů tak využívají lahve s vodou, papírové krabice nebo vlastní tělo.


I přes tajemný původ a informační embargo si Bokka za velmi krátkou dobu dokázala vybudovat na evropské scéně pozoruhodné renomé. Jejich první desku masteroval Mandy Parnell, který spolupracuje s Björk, Sigur Rós, Depeche Mode nebo Paulem McCartneym. Projektu se také podařilo získat pozitivní ohlasy na Pitchforku, prime time čas pro vystoupení na Colours of Ostrava nebo přízeň na festivalu The Great Escape. V Polsku patří Bokka mezi nejznámější a nejoceňovanější elektronické formace. V březnu 2016 například pětice získala na domácí půdě nominaci na prestižní hudební ceny Fryderyk.


Festival Echoes kromě polské Bokky nabídne i další talenty. Pod kakofonickým jménem Herzog Herzog vystoupí bratislavský muzikant Peťo Janovický. Ten nabídne expresivní spojení masivních bicích a elektroniky, které sám nazývá jako hardwarově-analogově synthový vhled do klasické hudby. Horkým tipem večera bude také projekt HRTL, elektronická improvizace nominovaná na žánrovou cenu Anděl. Další support zajistí brněnští synthpopoví Dirty Picnic, elektropopový Holy a house DJs Chef3000 & Buki.

Festival živé elektronické hudby Echoes pořádá klub Fléda. Cílem festivalu je představit nejaktuálnější zahraniční live projekty a nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává také prostor audiovizuálním performance a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. Festival se koná dvakrát ročně, v minulosti na něm vystoupili například HVOB a Slow Magic.

Info

Festival ECHOES 2016
Bokka (pl) + Herzog Herzog (sk) + HRTL + Holy
1. 4. 2016 21:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 330,- v předprodeji

www.facebook.com/events/931336570278289
www.facebook.com/bokkamusic
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články