Zprávy / Festivalové

Křest Sněti jako malý festival

Křest Sněti jako malý festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.01.2024

Sněť v Praze pokřtí novou split nahrávku s dánskými Sequestrum. A jelikož se křtu zúčastní celkem sedm kapel, půjde o malý festival. Vedle tuzemského kvartetu vystupujících 10. února přijedou nejen zmínění Dáni, ale také zástupci z Německa a Slovenska. Line-up křtu nahrávky, která vyjde v Dánsku u Extremely Rotten Productions a Noxious Ruin v USA, vedle dvou hlavních protagonistů čítá pět spřátelených kapel, které extrémní žánry proberou ze všech jeho stran.

Vždy když nějaká kapela Davida Mikkelsena vydá velké album, kde na zvuk dohlíží profesionálové, pro ukojení svých zvrácených choutek musí založit novou kapelu a vydat s ní demo, které se pro jeho chorobnost a morbiditu téměř nedá poslouchat. Totální kanál Sequestrum. Pražáci hudebně adorující oldschool vlnu death metalu ve všech jeho podobách. Všichni víte, co jsou Sněť zač. Fešáci, co skládají láskyplné a krásné písničky naplněné rozkládajícím se útesem mrtvol, který před dvěma lety Andělem ocenila i mokvající smetánka. Tady je to jasný, budou se uctívat Autopsy a 70’ prog rock. Kombinace zvrácená, ale pokud máte rádi pozdější tvorbu Morbus Chron nebo třeba Obliteration, přistanete s nimi na správné planetě duševního pohřbívání. Hallucinate.


Návrat svatý trojice do kyber prostoru, návrat totálních legend českýho grindcore. A taky konečně návrat Ingrowing do Prahy. Existuje goregrind a goregrind. A Sick Sinus Syndrome hrajou goregrind, ten správnej z konce 80. let a ovlivněný zásadní Mršinou. Insistent rovněž není potřeba představovat. Kluci jedou jak hajzl už od roku 2017 a naživo se vždy jedná o intenzivně rotující kopačku TJ Sokol Slavonice na bradu. Hutně nazvučený a inteligentní grindcore severskýho střihu, co snese ta nejpřísnější měřítka a co odměňuje štědrou dávkou blastbeatů a nelidskýho vokálu - tentokrát ale naposled, neb půjde o poslední koncert aktuální sestavy. Sangre De Idiotas, neandrtálský a totální noise power drum and bass grindcore anihilace od členů 7 mínut strachu. Tady ani Fico nemá žádnou moc.

Info

Sněť + Sequestrum (dk) + Hallucinate (de) + Ingrowing + Sick Sinus Syndrome + Insistent + Sangre De Idiotas
10. 2. 2024 18:00
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Pavel Kovalančík

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace