Zprávy / Festivalové

Malá Alternativa 2015 hledá nové talenty

Malá Alternativa 2015 hledá nové talenty

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.01.2015

Malá Alternativa je přehlídka začínajících hudební projektů, jež se za více než 15 let stala již tradiční součástí mezinárodního hudebního festivalu Alternativa, který v Praze pořádá Unijazz pravidelně v listopadu. Je otevřená všem projektům, které hledají svou vlastní hudební cestu bez ohledu na žánr či věk hudebníků a je příležitostí zejména pro ty nové a začínající dostat se do širšího diváckého povědomí. Záměrně není nazývána soutěží, protože tvorba účastníků se často velice různí, a porota prostě vybírá nejzajímavější projekt hlavně ve smyslu novátorství, hledání nových možností a hudebních cest. Ti, kteří porotu zaujmou, se pak vzápětí často objevují na dalších akcích Unijazzu i jiných pořadatelů. Z těch nejznámějších kapel, které se přehlídky Malá Alternativa úspěšně zúčastnily, jmenujme např. -123 min. nebo Vložte kočku.

Malou Alternativu připravuje Unijazz i letos a hlásit se můžete už teď, i když uzávěrka je až 30. září. Přihlášky s MP3 nebo internetovými odkazy na svou tvorbu posílejte na adresu uni@unijazz.cz.

Do 15. října pak zástupci Unijazzu z přihlášených vyberou pět účastníků koncertu Malé Alternativy, který se letos na scéně Unijazzu v Kaštanu (Bělohorská 150, Praha 6) odehraje přibližně v polovině listopadu a určitě v sobotu (účinkujícím není vyplácen honorář, pouze náklady s koncertem spojené, takže zejména doprava).

Odborná porota, složená z hudebních publicistů, muzikantů a zástupců Unijazzu, vybere nejzajímavější projekt, jenž už několik let získává díky spolupráci se SAI (Svaz autorů a interpretů) 10.000 Kč na podporu své umělecké činnosti. Kromě toho je také už několik let vyhlašována divácká cena a tu dostane projekt, který si získá přízeň diváků nejen v sále, ale také těch, kteří sledují on-line přenos na internetu.

Info

Malá Alternativa 2015

www.facebook.com/festival.alternativa

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace