Zprávy / Nové desky

Midnight Swimmers vydávají debutové EP

Midnight Swimmers vydávají debutové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 29.03.2024

Midnight Swimmers po třech zveřejněných singlech vydávají debutové EP Oceans & Seas. Počátek kapely je zastřený v předpandemických londýnských mlhách, kdy v roce 2018 do britské metropole odjeli studovat zpěvák a kytarista Stanislav Chyzhman a bubeník David Macháč. V mezinárodní sestavě odehráli v místních klubech své první koncerty a v tamních studiích také nahráli základy pro budoucí singly Green Creature a Brown & Red.

Po lockdownem vynuceném návratu do Olomouce Stanislav Chyzhman kapelu obnovil v nové sestavě. „Když jsem odlétal z Londýna, tak jsem si myslel, že budu za měsíc zpět a budeme pokračovat. Pandemie trvala déle, než si každý představoval a já pak dlouho přemýšlel, jestli má ještě smysl jít dál. Dal jsem si ale vydání tohoto EP na životní bucket list ještě na gymplu, takže pokud bych to nezvládl, zklamal bych své osmnáctileté já. Po dlouhém plánování jsem se dal zase do práce, a když se člověk snaží, tak ti správní lidé kolem něj se vždycky najdou všude, je prostě jen třeba věřit,“ říká k životním i kapelním proměnám Chyzhman. Vedle něj hraje na kytaru Albert Pazdera, na baskytaru Jan Srostlík, Tomáš Galek na bicí a Tomáš Mohr na klávesy. Nepsaným, ale neméně důležitým členem, je polský producent Aleksander Kaczmarek, který s kapelou spolupracoval již v Londýně a poté na dalších skladbách, které společně nahráli na jaře minulého roku ve studiu MAQ Records nedaleko Katovic.

Midnight Swimmers ve své tvorbě splétají indie-rockové groovy se zasněnými, melancholickými melodiemi. EP Oceans & Seas obsahuje vedle zmíněných singlů další čtyři písně, včetně nedávno vydané Night Rider, a vychází 29. března. „Všechny písně byly napsány v letech 2017 až 2020. EP tak reflektuje období konce gymplu, prvního rozchodu a začátek výšky. Tímto jsem si odškrtl jeden z důležitých milestonů mého života. Těším se ale na vydání dalších písní, které jsme už složili v nové sestavě a na podzim nás čeká jejich nahrávání. Máme materiál minimálně na další album,“ nastiňuje Chyzhman plány do budoucna.

Kapela se v nejbližších dnech představí na koncertech v Česku a Polsku, křest proběhne 10. dubna v olomouckém Jazz Tibet Clubu, kde nedávno nahrála i live session k několika písním. Ve slavnostní večer s Midnight Swimmers zahrají polští Lorein zmíněného producenta Kaczmareka

Info

Midnight Swimmers - Oceans & Seas (2024)
Fb kapely
Album na Spotify

Živě:
Midnight Swimmers + Lorein
10. 4. 2024
Jazz Tibet Club, Olomouc
Fb událost

foto © Debora Loučková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace