Zprávy / Nové desky

Sharktank s novým EP

Sharktank s novým EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.03.2024

Sharktank jsou známí svým žánrovým přesahem, překvapivě živým pódiovým vystupováním a experimentováním. Po loňském vyprodaném turné, milionech streamů a vystoupení v NPR letos přišel na řadu festival Eurosonic v Groningenu, EU turné s Giant Rooks, vydání nové nahrávky, která redefinuje dosavadní zvuk kapely a kdo ví, co dalšího je v roce 2024 čeká.

Základy Sharktanku položili v roce 2020 Marco Kleebauer a Mile Lechner a brzy poté se nedílnou součástí kapely stala také zpěvačka Katrin Paucz. Od svého debutu s albem Get it Done v červnu 2021 budovali očekávání blížícího se mezinárodního průlomu. 24. března 2023 prokázali experimentálního ducha vydáním svého druhého alba Acting Funny. Rok 2023 byl ve znamení řady festivalů, nominace na Amadeus Austrian Music Award v kategorii Alternativa a uznání jako IMPALA Artists to Watch 2023.


S novým EP Blindsided Sharktank nejenže nakoukli přes okraj nádrže, ale Katrin, Mile a Marco zaplavili úplně všechno. Výsledkem je ostrý antisound - neznámé zvuky připomínající digitální artefakty z počátků internetové generace. Zatímco kytara byla jakýmsi trademarkem písní na Get It Done (2021) a Acting Funny (2023), zde zcela chybí. Bizarně roztomilý přístup je stále součástí estetiky kapely, ale na novém EP Sharktank artikulují nový druh emocionálního světa, brutální a neokázalý. Sharktanku zůstává známá kombinace jemného hlasu a rapu, zatímco posluchačské návyky jsou bourány. Producent Marco Kleebauer zasazuje jednotlivé zvuky i hlasy svých spoluhráčů z kapely do kontextů, o kterých jsme dosud nepřemýšleli, a kapele to sedí.

více o kapele zde

Info

Sharktank
Fb kapely

foto © Hanna Fasching

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace