Zprávy / Nové desky

.themayrevolution mají singl

.themayrevolution mají singl

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.01.2024

Po úspěšném roce, během kterého alternativně rocková čtveřice .themayrevolution vystřelila mezi nejzvučnější jména domácí undergroundové scény a pod taktovkou Rock for People se se svou show objevila také v zahraničí, přichází kapela se svým dosud nejpropracovanějším singlem POSTMODERN. O mix a mastering se postaral jeden z nejrelevantnějších britských producentů George Lever, jehož sound zdobí nahrávky kapel jako Sleep Token, Holding Absence nebo Thornhill.

.THEMAYREVOLUTION k singlu říkají: „Názor je dnes pravda a pravda neexistuje. Všichni jsme stejní – „nádherně“ individuální a zbyteční. Hájíme vlastní představu světa na úkor dialogu, ztrácíme morálku, nenacházíme společný jazyk, a ve vší té rychlosti už nemáme sílu ani čas cokoli měnit. S mobilem v ruce plujeme každodenní malicherností, a přesto, že jsme neustále v kontaktu, jsme si dál než kdy dřív. Na pozadí toho všeho čelíme hluboké společenské krizi a globálním problémům, které jsou tak komplexní a přibývají takovou rychlostí, že je nikdy v čas nevyřešíme. Je ale osvobozující přiznat si, že i když každý po svým, výhledově jsme v hajzlu všichni stejně.“

Podle Tomáše (zpěv) se kapela pokouší otevřít stále temná, ale mnohem složitější témata: „Co se týče psaní textu i způsobu přemýšlení nad tvorbou, POSTMODERN je pro mě zlomovej singl. Od začátku jsem cítil, že se pro mě osobně jedná o zásadní téma, kterýmu musím věnovat mnohem víc času. Chtěl jsem jedním singlem – v pár větách – přiblížit, jak vidím celej svět. Každý slovo je tam, kde má být, a každá fráze plní svůj účel. Snažil jsem se roztříštěnou realitu zúžit do několika bodů a zachytit něco širšího a kolektivnějšího než jen svůj pohled. U všech předešlých písní, kromě information overload, jsem se při tvorbě odrážel hlavně od vlastních vztahů nebo zážitků z bezprostředního okolí. V tomhle případě jsem balancoval mezi osobními a celospolečenskými tématy. Nic lepšího jsem pro .tmr ještě nenapsal.“

Info

.themayrevolution
fb kapely

foto © se svolením .themayrevolution

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lament na novém albu

redakce 25.02.2024

Visuté zahrady rozmanité elektroniky propojují kaskády živelně se valících veršů.

LeebOrn vydávají nové album Hauau

redakce 23.02.2024

Od předchozího EP Reach One’s Destination kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice.

Sharktank ohlašují EP druhým singlem

redakce 23.02.2024

Nový singl Mud je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem v tvrdém prostředí.

Dukla vydala druhé album Stejný lepší

redakce 16.02.2024

„Hranice klubové scény se snažíme překračovat a neustále posouvat. Nechceme se ale prvoplánově zalíbit,“ říká frontman kapely Lukáš Vydra.

První Hoře slaví čtvrtstoletí novou deskou

redakce 14.02.2024

Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu.

yurii debutuje landscapes

redakce 11.02.2024

Desku otevírá skladba vincent mísící několik tvůrčích principů autora, zejména postklasickou polohu s jazzovými a popovými prvky.

Pavel Richter a Datel zkázy u Polí5

redakce 11.02.2024

Deska Datla zkázy vychází v updatované verzi, kdy banjo da gamba nahradila viola da gamba.

Čtvrté album, Vole

redakce 05.02.2024

Ten tam je neurvalý chaos raných nahrávek, ne ale jejich drzost, divokost, autenticita a přesvědčivost.

Nová deska Wyfe s 90s otiskem

redakce 04.02.2024

Po hudební stránce album často odkazuje na devadesátky a kapely jako Smashing Pumpkins, Dinosaur Jr. či Primal Scream.

daniel b vydáva songs of youth & innocence

redakce 29.01.2024

Daniel b oznámil návrat na lokálnu hudobnú scénu vydaním singlov nobody, emma, a towns. Tieto tri piesne priniesli ukážku toho, ako bude znieť debut.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace