Zprávy / Nové desky

Virval vydává nové album

Virval vydává nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.11.2021

Muzikant Šimon Kukač vydává po třech letech nové album pod svým pseudonymem Virval. Po ryze kytarovém EP přichází album s názvem Delivery Monsters, na kterém v sedmi písních zachycuje pocity spojené s hledáním nového domova v neznámém městě.

Album vznikalo během lockdownu v Amsterdamu, kam se přestěhoval měsíc před vypuknutím pandemie, a atmosféra desky nastiňuje pocity spjaté s opouštěním jistot rodného města a hledáním nových v cizí zemi. Název desky pak vychází z textu jedné z písní, jejímž tématem je popis jedné z běžných prací přistěhovalců ‒ rozvážení jídla. Texty jsou psané v anglickém jazyce a na skladbách se podepsal i nový producentský přístup během jejich vzniku. Hudebně je dán větší prostor klávesovým nástrojům a zvukovým experimentům s hlasem. Zvukově autor přichází s novým pojetím projektu Virval a na albu definuje jeho nynější podobu. Zbavuje se nálepky kytarové kapely a pouští se do vod elektronického zvuku a hutných basových linek. Album bylo nahráno a zprodukováno v amsterdamském bytě a na některých písních spolupracovali hudebníci Jozef Popelka, Marie Tučková, Richard Sysel a Daniel Flek aka LawD.

S deskou vychází i videoklip, který je kompilací pěti písní celého alba a pěti různých scén, které na sebe volně navazují. Klip vznikal v Nizozemsku, video na kameru zaznamenala umělkyně Marie Tučková, finální grading a technické rady zajistil Kryštof Melka a grafiku navrhl Kryštof Josefus.

Info

Virval – Delivery Monsters (Teargarten / Geertruida, 2021)
Spotify

foto © Marie Tučková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Tuzemský avant pop: Blue Uandi

redakce 29.12.2021

Blue Uandi v současnosti pracují na další sérii singlů a kolaborací s vizuálními umělci, na pódiích se představí naživo v příštím roce.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace