Zprávy / Nové desky

Self Sabotage, nová deska Urn

Self Sabotage, nová deska Urn

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.04.2024

Self Sabotage je nové album plodného slovenského skladatele a kytaristy Jakuba Volovára aka Urn. Volovár strávil několik let v Dánsku a Self Sabotage je jeho čtvrtým (pod hlavičkou Stoned to Death třetím) a posledním albem složeným v atmosféře Aarhusu. Ve městě, které na Volovára zapůsobilo svou „všudypřítomnou depresí", kvůli školním povinnostem musel zůstat ještě o pár let déle. Toto album by se dalo číst jako dopis na rozloučenou s místem, které ho drželo v ochablém, ale trvalé bipolárním sevření, a jakmile se svírající ruka na chvíli unavila, raději skočil na první vlak pryč.


Nálady alba se střídají od noirové paranoie (Counting Sheep) až po manické fáze (Farmer Accountant), jindy Volovár do posluchače buší basovou tíhou, která by zazářila na každém soundtracku Davida Lynche (Talking Owls; Mental Trenches). Jindy je zase smutným osamělým trubadúrem, který hraje stádu koz na vrcholu kopce (Peak of Sentimentality; If Handshake Was As Good As A Hug). Self Sabotage vás rozhodně nenechá v klidu a nepohřbí vás tónovým minimalismem. Pokud jste tu kvůli rytmickému jazzovému koktejlu, dostanete i něco z něj. (Sharp Minds vs. Sharp Elbows).

Info

URN - Self Sabotage (Stoned to Death, 2024)
Bandcamp

foto © Stoned to Death

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace