Zprávy / Nové desky

Urn vydáva tretí sólový album

Urn vydáva tretí sólový album

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.11.2022

Urn je sólo projekt Jakuba Volovára, slovenského hudobníka a producenta usadeného v dánskom meste Aarhus. Devequt je jeho tretím sólovým albumom, a prvou spoluprácou so slovenským experimentálnym labelom Weltschmerzen.

Album poskytuje niekoľko módov počúvania. Hudba na ňom by pokojne mohla byť vianočnou, ale aj sprevádzať poslucháča ponurou zimnou krajinou, či pri jazde opustenými horskými sedlami, ale tiež v pokoji pri krbe. Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.


Koláž je tvorivým prístupom, ktorý funguje vynikajúco, ak sa dielo v procese nerozpadne. Devequt ponúka poslucháčovi cestu skrz pestré zvukové krajiny, nálady a žánre a na ploche len ôsmich trekov ho prijíma nahliadnúť, čo sa deje vo Volovárovej hlave, ale najmä v srdci. Je to osem skladieb, za ktoré by sa nehanbili ani Bohren and der Club of Gore, Flying Lotus, Erik Honoré, či Arca. Devequt sa v žiadnom bode nerozpadá.

Info

Urn – Devequt (Weltschmerzen, 2022)
Bandcamp vydavatelství

foto © se svolením Weltschmerzen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace