Zprávy / Nové desky

Berlin Manson, Poor but Sexy

Berlin Manson, Poor but Sexy

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.04.2024

Ve spolupráci s bratislavským vydavatelstvím Weltschmerzen vyšla v sobotu 30. března pod názvem Poor but Sexy první dlouhohrající deska Berlin Manson.

fotogalerie z vystoupení v Brně zde

Po debutovém EP Život končí keď máš trinásť se tentokrát jedná o konceptuálně ucelené dílo o třinácti skladbách. Album produkoval Matej Turcer a výrazně se na něm podílel také nový člen, bubeník Tomáš Tabiš (jinak 52 Hertz Whale). „Aj vďaka nim môže zvuk albumu bez zábran odkazovať raz k 80’ punkovým kapelám, len aby v ďalšom tracku priniesol trapový výsmech či neurotický rave,“ říká k desce zpěvák Adam Dragun.

„Koherencia dosky je zachovaná v textoch, ktoré predstavujú detailný úvod do života vo východoeuopskej verzii neskorého kapitalizmu. Bytová kríza, civilizačná samota, výčitky z úspechu a chorná paranoja zo zlyhania,“ říká Dragun a dodává: „Poor but Sexy je záznamom z niekoľko mesačnej práce kapely, je však tiež správou zo života vo svete, ktorý sa musí znova učiť veriť v možnosti vlastnej zmeny.“ Na albu hostují například Katarzia, drax, Edúv Syn, Temný Rudo, Dušan Vlk, Fvck_Kvlt, či Paris.


Album je k dispozici na streamovacích platformách jako Spotify, Apple Music a dalších, vinyl je možno objednat u vydavatelství Weltschmerzen a k dispozici bude také na sérii koncertů, které Berlin Manson v následujících týdnech chystají.

Info

Berlin Manson –⁠ Poor but Sexy (Weltschmerzen, 2024)
Fb kapely

Živě:
Berlin Manson + Amelie Siba + The Wilderness
17. 4. 2024 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

Berlin Manson
18. 4. 2024 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

foto © Karina Golisová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace