Zprávy / Úplňkové

XPLAYMIX zakulacuje a po dvacáté mixuje DJ Nois

redakce | Zprávy / Úplňkové | 21.07.2015

Ani to nebolelo a naše podcastová série XLPLAYMIX dovršila dvě desítky mixů. Celkem jsme na náš účet na serveru Mixcloud nahráli bezmála dvacet hodin hudby, kterou pro nás smíchali domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. Pro některé z nich šlo o první zkušenost s formátem podcastů, jiní využili příležitosti k vyzkoušení něčeho mimo svůj obvyklý akční rádius.

Takový je i náš jubilejní dvacátý podcast, který pro nás připravil brněnský DJ Nois. Ve svých osmadvaceti letech je Zdeněk Okáč, jak se jmenuje vlastním jménem, ostříleným matadorem, jehož pseudonym pravidelně najdete v line-upu těch největších tanečních parties nejen v Jihomoravském kraji. Vystupuje na brněnských halovkách Apokalypsa, slyšet jste ho mohli na festivalech jako Summer of Love nebo Creamfields, v domovském Brně je pak rezidentním DJem klubu Perpetuum.


Zasvěcení už tuší, že Noisovým vyvoleným žánrem je techno, které nejen hraje coby DJ, ale nově též skládá s kolegou Spiriakosem pod hlavičkou Tools Project. Jejich společná vystoupení jsou kombinací živého hraní a digitálního DJingu a ti, kdo s nimi měli tu čest, mluví obvykle o výjimečném zážitku. Na vlastní kůži se o pravdivosti těchto fám budete moct přesvědčit například 24.7. na festivalu Rosnička ve Svitavách případně 7.8. na nepřízní osudu stíhaném AIR Festivalu v Hradci Králové.

Navnadit by vás mohl i Noisův podcast, který obsahuje na jeho poměry nezvyklé množství melodických tech-houseových skladeb. Nějakou dobu ale trvá, než se melodie prosadí - přesně v nejlepší tradici elektronické taneční hudby, v níž nejde ani tak o samotný zážitek „tady a teď“, jako spíš o kombinaci všech zážitků onomu "tady a teď" předcházejících. Tracklist tentokrát absentuje, vzhledem ke své vytíženosti nestihl Nois ani odpovědět na zaslané otázky. Nechť za něj tedy mluví hudba, kterou vybral.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Full Moon Forum konečně křtí

redakce 14.09.2021

Po delší koncertní odmlce můžeme konečně pokřtít desky, které jsme pod hlavičkou Full Moon Forum vydali.

Full Moon #125 na Spotify

redakce 12.09.2021

Zářijový Full Moon věnovaný nejen ruské hudební scéně představujeme v playlistu, jak jinak.

Mooncloud #61: Dead Janitor

redakce 31.08.2021

Kde bere inspiraci slovenský producent Dead Janitor pro svou polyrytmickou elektroniku?

Full Moon #125: Pod ruskou vlajkou

redakce 25.08.2021

Aktuální ruská hudební scéna je mimořádně pestrá, rozsáhlá a autentická. Zářijový Full Moon pod ruskou vlajkou.

Mooncloud #62: Rest in Haste

redakce 01.08.2021

O životě a díle jsme si povídali ve Vstupní prohlídce, je čas se podívat i na jejich hudební radosti.

Letní kolekce Full Moonu

redakce 22.07.2021

Doplňujeme měsíční nabídku. Sekta dokonalé hudby? Obviously we're not golfers!

Full Moon Coffee: Květinové tóny z Peru

redakce 15.07.2021

Káva Caturra z farmy Davida Garcii Diaze se vyznačuje krémovým tělem a intenzivní chutí s výraznými tóny kokosu, banánu a bílé čokolády.

Full Moon #123-124 na Spotify

redakce 05.07.2021

Jsou The Doors půl století po odchodu svého frontmana ještě relevantní? A na co dalšího se těšit v letním čísle?

Mooncloud #59: Aiko

redakce 28.06.2021

Co poslouchá Aiko? Klidné a soustředěné věci i hudbu k dobývání světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace