Články / Seriály

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce | Články / Seriály | 10.03.2024

Do MeetFactory nechodíme pouze na koncerty! Divadelní dramaturg Matěj Samec se více než deset let podílí na inscenacích ve smíchovské továrně, čerpajících převážně ze současné světové literatury. Také je autorem podcastového psychothrilleru Mizení na Českém rozhlasu Vltava o hranicích lásky, zločinu a pravdy. Jaké inscenace ho nadchly a kam nás pozve?


Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Chystáme reprízovat všechny naše milované. Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho Josefa, kterému nikdo neříká jménem. Hrají v tom mí oblíbení herci Honza Hájek a Bára Milotová a někteří diváci říkají, že měli po představení pocit, jako by vyšli ze sauny. Taky zvu na naší nejnovější inscenaci, adaptaci novely Obyčejná žena Annie Ernaux, obzvlášť pokud jste fanoušci Ivany Uhlířové nebo Petra Uhlíka.


Jaké představení tě v poslední době nadchlo?
Inscenace Humanismus2022 v brněnském HaDivadle. Je to tříhodinový intezivní pobyt s pěti zajímavě rozporuplnými postavami na airbnb letním bytě v Benátkách. Řeší se ta nejpalčivější témata současnosti, aniž byste měli nepříjemný pocit, že vám někdo vnucuje zaujmout k nim vyhraněné stanovisko. Inscenace jde do hloubky postav a vztahů mezi nimi a je to ryze divadelní zážitek, umožňující napojit se do té míry, že vám ten byt, ve kterém se odehrává děj, začne připadat důvěrně známý.

Jaké další inscenace bys doporučil?
Vassu Železnovovou ve Stavovském divalde, Schnitzlerův Rej tamtéž, Discoland v Divadle Na zábradlí nebo inscenaci s název Should I Stay or Should I Go, kterou divadlo Zapětdvanáct uvádí ve vršovickém Vzletu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Přinášejí zajímavé podněty, například zkusit je celý den nesledovat.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Zau Vegetarian & Bun Cha Asian v Holešovicích.

Info

MeetFactory
program divadla

foto © se souhlasem Matěje Samce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace