Články / Seriály

Pořadatelská: Michal Wróblewski

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce | Články / Seriály | 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne 10. až 14. října 2023 na sedmi různých místech v Hradci Králové, totiž Vlny Radosti, spojuje dva významy: pohyb a pozitivní emoce. „Hudba vzniká prostřednictvím pohybu a neustále se proměňuje, stejně tak se vyvíjí i žánry, konvence a vnímání hudby samotné," prohlašují organizátoři, mezi nimiž je i skladatel, saxofonista a dramaturg přehlídky Michal Wróblewski. Kam se chystá, vyjma východních Čech?

Co chystáte další dny a týdny?
Letos v rámci festivalu Jazz Goes to Town opět chystáme spoustu skvělých evropských těles, které v Česku vystoupí poprvé, kromě toho dva rezidenční programy a také koncerty českých souborů. Headlinerem je zcela jistě Trondheim Jazz Orchestra, dále se velice těším na sólový koncert Kaji Draksler nebo berlínské Speak Low, každopádně věřím, že celý program bude stát za to.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Velmi mne nadchla dramaturgie festivalu Respect, společně s koncertem Kali Malone v Los Angeles se jedná o dvě akce, které mne letos nejvíce hudebně zasáhly. Dále mám dva čerstvé hluboké zážitky z účinkování na premiéře opery Trilium X Anthonyho Braxtona v Doxu a tradičně z úžasných Ostravských dnů.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Podporuji koncerty v klubu Punctum, Jazzbar v Paláci Akropolis, festival Alternativa, mimo Prahu potom například Divadlo 29 v Pardubicích, klub Ponava v Brně nebo koncerty, které v Ostravě organizuje Martin Režný. Nutné je slyšet mladou českou scénu kolem Ma Kolektivu. Například kapely Uthando, Jungle Debris, Rusty Cowboys, Maomah a mnoho dalších.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Celkem pozitivní. Snažím se je využívat tak, aby pro mne nebyly toxickým prostředím – udržuji kontakt s přáteli, kteří žijí daleko, sdílím věci, které chci sdílet, zvu na koncerty, propaguji akce atd.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději chodím na jídlo v Brně, a to do indicko-nepálské restaurace Buddha.

Info

Jazz Goes to Town
10.–⁠14. 10. 2023
Hradec Králové
web festivalu

foto © se svolením Michala Wróblewského

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Will Samson

redakce 20.02.2024

Jemný ambient Willa Samsona doplní dvojici Loscil & Lawrence English na zahajovacím večeru jedenáctého ročníku přehlídky Spectaculare.

Preview: Ment 2024

redakce 15.02.2024

Tradiční preview dala dohromady čtveřice redaktorů, která nás tam bude zastupovat, obsáhlejší report čekejte v jednom z následujících čísel magazínu.

Vstupní prohlídka: Personal Trainer

redakce 08.02.2024

Amsterdamská indierocková formace Personal Trainer kolem frontmana Willema Smita, která se v prosinci upsala labelu Bella Union, se po fluidním období ustálila na sedmi členech a takto se prezentuje i…

Nejlepší texty Full Moonu 2023

redakce 01.02.2024

Rozhovory s Fever Ray, Fvck_Kvlt a Benjaminem Clementinem, zamyšlení se nad raggaetonem a dalšími tématy v tom nejlepším, co jsme sklidili ve Full Moonu za minulý rok.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Od okraje k emancipaci

Julia Pátá 01.02.2024

Značná část úspěchu empowermentu ale spočívá i na našich bedrech a tom, jak kriticky budeme přistupovat k formování našeho individuálního pohledu na hudbu a kulturu obecně.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Bez hlavy a srdce (Merlin Sheldrake)

Štěpán Šanda 31.01.2024

Máme hlavy a srdce. Když vám useknu hlavu nebo nějak zastavím srdce, zemřete. Houby nic takového nemají, proto nám mohou ukázat cesty, jak se různě organizovat..., říká Sheldrake.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Kto sa bojí Elizabeth Grant? (Lana Del Rey)

Paulína Janičíková 30.01.2024

Lana Del Rey vychovala novú generáciu milovníkov hudby a textárov, ktorých sila a krása spočíva v zraniteľnosti a melanchólii.

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Raggaeton a gender

Petra Kratochvílová 30.01.2024

Známé marketingové heslo „sex sells“ (ať už je pravdivé nebo ne), proniká do všech odvětví, takže i textaři a hudební producenti kalkulují s tím, že budoucí megahity je potřeba řádně…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Postrach okolí? (Fvck_Kvlt)

Michal Pařízek 30.01.2024

„To bude mega, v sobotu máme s The Wilderness takú miestnu akciu, to musíš vidieť,“ říká mi Denis skrz Zoom pár dní předtím, než první březnovou sobotu brzy ráno usedám…

Nejlepší texty Full Moonu 2023: Vtipy povoleny (Marina Herlop)

Zuzana Malá 29.01.2024

Mává rukama a mluví hlasitě, ale pod svým temperamentem skrývá ještě jednu bytost, tichou a introvertní. Utíká do přírody, kde nachází nadpozemské bytosti, se kterými pak tvoří hudbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace