Zprávy / Festivalové

United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu

United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.04.2024

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit náloži hudebních tónů. Koná se zde totiž hudební festival United Islands of Prague. Během letošních čtyř festivalových dnů se diváci budou moci zaposlouchat do hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Mimo tuzemské scény se představí například umělci z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo z Faerských ostrovů. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

fotogalerie z loňského ročníku zde

United Islands of Prague se letos v Praze uskuteční už po jednadvacáté. Během čtyř dnů se na pódiích představí víc než stovka umělců z celé Evropy. Ve středu 1. května se na scéně postupně objeví například polský zpěvák a producent Baasch, slovinská pop-rocková kapela LPS či maďarští Freakin' Disco. Českou scénu zastoupí rocková partička Glad For Today. Druhý festivalový den bude stát především na tuzemských talentech, kterým dá United Islands prostor skrze klubovou noc. Ta se letos rozletí na deset různých scén napříč pražskými kluby. Kromě toho se na Střeleckém ostrově uskuteční koncert proti xenofobii s názvem Symphony for Humanity, na kterém vystoupí mimo jiné také Ben Cristovao a Sofian Medjmedj.

Páteční program hudebním fanouškům přinese paletu interpretů napříč celou Evropou. Mezi největší zahraniční lákadla bude dozajista patřit například irské indie-popové duo 49th & Main, velké očekávání s sebou nese německá parta Lonely Spring, potenciál senzace v sobě skýtají shitpunkoví Joe & The Shitboys z Faérských ostrovů a domácí hudební prapor ponese například kapela Good Times Only. Závěrečný den festivalu - sobota 4. května bude především ve znamení odvážného bookingu a talentů, kteří momentálně vyprodávají klubové sály napříč republikou. Mezi ně bezesporu patří například rodák ze Starče na Vysočině Rohony a čerstvý vítěz Andělů MC Gey, který loni dojal a nadchl fanouškovskou i odbornou obec citlivou deskou O tatínkovi, který usnul, šanci na sebe více upozornit dostane i djent-corová senzace Severals.


Umělci se od 1. do 4. května představí na 23 pódiích a to buď na otevřených scénách na Střeleckém ostrově, Slovanském ostrově u Žofína či na Janáčkově nábřeží nebo v deseti klubech, do kterých se letos vrací i čtvrteční klubová scéna. Vůbec poprvé se festival podívá například do Ďáblic, do Holešovic, na Palmovku, na Anděl nebo na Jižní město. Tradičně se pak bude hrát třeba v Jazz Docku, klubu Chapeau Rouge nebo v klubu FAMU.

Během všech festivalových dní nebude chybět ani oblíbený nehudební program Ostrovy inspirace. Dramaturgie celého nehudebního programu se letos ujal tým spolku Díky, že můžem, který stojí například za tradiční akcí konanou každý rok 17. listopadu na Národní třídě. Za zmínku určitě stojí prezentace ambasád v rámci oslav dvaceti let Česka v EU, živé podcasty, speciální výstava Opráski sčeskí historje, scénické čtení s Adamem Gebrianem, Ladislavem Ziburou a mnohými dalšími nebo velká debata o dvaceti letech bez hranic. Svůj prostor dostanou také zajímavé organizace, lidskoprávní iniciativy, spolky z Prahy 1, dílny, muzea či kulturní instituce. Chybět nebude ani bohatá gastronomická nabídka, food trucky a bary s pestrou paletou nealko i alko nápojů.

Info

United Islands of Prague
1.–⁠4. 5. 2024
Praha
web festivalu

foto © se svolením United Islands of Prague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace