Zprávy / Nové desky

Acid Row vyšlo album Poisoned Mind

Acid Row vyšlo album Poisoned Mind

redakce | Zprávy / Nové desky | 31.03.2024

Acid Row mění zavedený pořádek (čti chaos) a za doprovodu sličných tanečnic přivádí k moci ještě metalovějšího emperora. Tak by mohlo znít metaforické přirovnání k vydání nového alba domácích Acid Row. Příběh zkázy plný dvojsmyslů aneb třetí LP s názvem Poisoned Mind právě vychází digitálně. Kapela živě představí desku i na vinylu během křtu v pražském Futuru v pátek 5. dubna.

fotogalerie z natáčení desky zde

Nejčastěji se identifikují jako stoner-rocková kapela. Toto kategorizování funguje ale spíše v zahraničí. Acid Row teď přináší novou dlouhohrající desku. Její tvář možná někoho překvapí. Chybí ozdobné přesahy do psychedelie, roztáhlé struktury a punková energie. Tvorba je přímočařejší, těžší a má více kontinuální energie. Poisoned Mind tak přináší posun s pozměněnou trasou. Na albu se nachází osm skladeb, jejichž témata často směřují ke zkáze a destrukci jednotlivce i společnosti. Jsou tak sondou do mysli frontmana Alexe Fonara, který si ve svých textech často hraje s dvojsmysly. Objeví se zajímavá témata. Dust Bowl alias Black Blizzard o písečných bouřích v USA, které byly jedním z hlavních činitelů hospodářské krize ve 30. letech. Sociopolitický The Emperor platí za věčné téma, opět aktuální v dnešním rozpoložení světa, upozorňující na absolutistické propojení moci, šílenství a následné izolace.


Trojice muzikantů navíc vyslala do éteru jako předvoj z alba také videoklip k písni Secret of Flying. V něm se muzikanti zobrazí po boku pole-dancových tanečnic a lehce ironicky vypovídají o limitech, spojených s bujarým nočním životem kapely, reálně končícím až dotekem smrti. Konečnou tvář nahrávce dodal také Amák Golden, který se postaral o recording, mix a master. Deska je digitálně dostupná od 15. března na streamovacích platformách. Křest alba na vinylu se chystá v rámci oslavného večírku 5. dubna ve Futurum Music Baru. Akci podpoří svým vystoupením Povodí Ohře a rakouská stonerová kapela Swanmay.

Info

Acid Row – Poisoned Mind (2024)
Bandcamp kapely

Živě:
Acid Row + Povodí Ohře + Swanmay (at)
5. 4. 2024 19:30
Futurum Music Bar, Praha
Fb událost

foto © Tereza Kopelentová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

The Valentines vydávají debutové album

redakce 12.04.2024

Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu

Ivy Z vydává EP

redakce 10.04.2024

„Celý rok 2023 byl rok zvratů a tuto kapitolu chci aspoň z části uzavřít vydáním nového materiálu," říká Ivy Z.

Druhý singl Manon meurt

redakce 07.04.2024

Druhý singl z připravovaného alba Unravel vychází u Minority Records v produkci Eddieho Stevense.

Vychází vinyl Bakchantky

redakce 07.04.2024

Zvuk Bakchantek je unikátní, herci a herečky Činohry se v nich potkávají s hudební skupinou Bert & Friends a ženským operním sborem.

Tolstoys uvádějí album a jedou na tour

redakce 04.04.2024

Tolstoys mísí kultury svých členů ze Slovenska, Německa a Nového Zélandu, působí v Berlíně, ale úspěchy sbírá i jinde v zahraničí.

Berlin Manson, Poor but Sexy

redakce 01.04.2024

Po debutovém EP Život končí keď máš trinásť se tentokrát jedná o konceptuálně ucelené dílo o třinácti skladbách.

Midnight Swimmers vydávají debutové EP

redakce 29.03.2024

Na EP Oceans & Seas se setkávají indierockové groovy s melancholickými melodiemi. Křest v Jazz Tibet Clubu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace