Zprávy / Nové desky

Bludička Barbory Mochowé

Bludička Barbory Mochowé

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.11.2023

Zpěvačka, skladatelka a klavíristka Barbora Mochowa po šesti letech přichází s novým autorským albem, které posluchačům nabídne snovou atmosféru, velkolepé beaty a podmanivé vokály. Nese název Will-o’-the-Wisp neboli Bludička a vychází na labelu Tranzistor v pátek 10. listopadu.

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění, ke kterému má velmi blízko. Proto zde najdeme písně, jako jsou Harlequin and Columbine, Will-o’-the-Wisp, po níž nese deska svůj název, nebo emocionálně nabitý singl Pierrot, který Mochowa nahrála jako duet s mladým talentovaným zpěvákem Danielem Žižkou. Právě k němu vznikl vizuálně silný videoklip v režii slovenského umělce a fotografa Jakuba Gulyáse. Součástí alba jsou i písně True ColorsWhite & Black Holes, které v předešlých letech bodovaly v českém národním kole Eurovision Song Contest.


Po hudební a zvukové stránce byl partnerem Mochowé producent Viliam Béreš (Lanugo, Dusilová, Harries). Na album pak přizvala své stálé spoluhráče ze smyčcového Unique Quartet v čele s Šimonem Markem (pro které aranže napsal Michal Worek), na dvě písně pak i basistu Rasťa Uhrika, bubeníka Davida Landštofa a flétnistku Janu Vávrovou. Na textech se společně se skladatelkou podílela Tereza Frantová, mladá zpěvačka Maella, britský písničkář James Harries a také již zmiňovaný Daniel Žižka.

Křest alba proběhne 24. listopadu v Paláci Akropolis za doprovodu kapely pod vedením kytaristy a producenta Igora Ochepovského. Nebude chybět ani zmiňovaný smyčcový Unique Quartet, jehož zvuk Barboru Mochowou doprovází od počátků její hudební cesty.

Info

Barbora Mochowa –⁠ Will-o’-the-Wisp (Tranzistor, 2023)
web interpretky

Živě:
Barbora Mochowa
24. 11. 2023 19:30
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Jakub Gulyás

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lament na novém albu

redakce 25.02.2024

Visuté zahrady rozmanité elektroniky propojují kaskády živelně se valících veršů.

LeebOrn vydávají nové album Hauau

redakce 23.02.2024

Od předchozího EP Reach One’s Destination kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice.

Sharktank ohlašují EP druhým singlem

redakce 23.02.2024

Nový singl Mud je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem v tvrdém prostředí.

Dukla vydala druhé album Stejný lepší

redakce 16.02.2024

„Hranice klubové scény se snažíme překračovat a neustále posouvat. Nechceme se ale prvoplánově zalíbit,“ říká frontman kapely Lukáš Vydra.

První Hoře slaví čtvrtstoletí novou deskou

redakce 14.02.2024

Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu.

yurii debutuje landscapes

redakce 11.02.2024

Desku otevírá skladba vincent mísící několik tvůrčích principů autora, zejména postklasickou polohu s jazzovými a popovými prvky.

Pavel Richter a Datel zkázy u Polí5

redakce 11.02.2024

Deska Datla zkázy vychází v updatované verzi, kdy banjo da gamba nahradila viola da gamba.

Čtvrté album, Vole

redakce 05.02.2024

Ten tam je neurvalý chaos raných nahrávek, ne ale jejich drzost, divokost, autenticita a přesvědčivost.

Nová deska Wyfe s 90s otiskem

redakce 04.02.2024

Po hudební stránce album často odkazuje na devadesátky a kapely jako Smashing Pumpkins, Dinosaur Jr. či Primal Scream.

daniel b vydáva songs of youth & innocence

redakce 29.01.2024

Daniel b oznámil návrat na lokálnu hudobnú scénu vydaním singlov nobody, emma, a towns. Tieto tri piesne priniesli ukážku toho, ako bude znieť debut.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace