Zprávy / Nové desky

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.05.2024

Wolf Lost in the Poem je hudebně-poetický projekt, za kterým stojí uznávaný hudebník a textař Jan Žamboch. První album (Nepřipoutaný, 2017) se dočkalo nominace na Cenu Anděl a vyhrálo anketu Album roku radia Proglas. Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým. Album Indigem vychází digitálně na domácím labelu Tranzistor.

Jitka Bret Srbová, Ludmila Macešková píšící pod pseudonymem Jan Kameník, Hana Stinka Lundiaková, Marta Veselá Jirousová, Simonetta Buonaccini, Olga Wawracz, Jaroslava Oválská, Bohumila Grögerová, Hana Kocourková a Vladimíra Čerepková – deset žen, jejichž básně byly pro Jana natolik silné, že z něj vyrazily emocionální textovou reflexi.


„Sedm let po Nepřipoutaném je dost dlouhá doba na to, abych v sobě zase našel plameny, který nutí autora psát a tvořit. Osudy českých básnířek, jejich krásný a mnohdy trnitý verše přikládaly do mýho vlčího ohně vždycky, když skomíral a jsem jim za to vděčný. Indigem jsou pro mne hojivý drásy a med. Doufám, že to tak nebudu mít jenom já,“ říká k novému albu Jan Žamboch.

Na Indigem si tentokrát Wolf přizval celou řadu hostů. Naleznete na něm vokály Jany Vébrové, bicí Pavla Koudelky z Dunaje, samply Zdeňka Holoubka, housle a kvinton Gabriely Vermelho, piana Tomáše Sedláčka a Adama Nožičky nebo trubku Vojtěcha Kozubíka.

Info

Wolf Lost in the Poem –⁠ Indigem (Tranzistor, 2024)
Fb interpreta

foto © Jitka Harabišová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace