Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: YM - Garáž

KlipyTipy: YM - Garáž

redakce | Články / Seriály / / KlipyTipy | 19.11.2018

Tři sólové desky a tři různé žánry pod hlavičkou projektu YM realizují členové brněnské kapely Květy. Country deska Lorenzovi hoši Martina E. Kyšperského a elektropopový Japonec vychází u Polí5 už na přelomu listopadu a prosince, na příští rok plánováno žánrové album Ondřeje Kyase. Po videoklipu Antidepresiva nyní YM přichází s klipem ke skladbě Garáž. Pochází z country alba, ale protože se nejedná o „typické country“, skončila až mezi jeho bonusy.

Garáž pojednává o tom, že lidé často prostory okolo sebe využívají odlišně od jejich původního určení. „Občas chodím okolo domu, ve kterých bydlí už třetí generace a přijde mi zajímavé, že často používají ten prostor jinak, než byl plánován. Takže z garáži jsou třeba spíže, sklady, nebo jen opuštěná místa,“ říká Martin E. Kyšperský. Také z toho důvodu brněnský režisér Jan Fuksa ve videoklipu k této skladbě pracuje s negativem.

Skladbu z bonusového EP k vinylové desce Lorenzovi hoši nakonec hudebníci upřednostnili z jednoduchého důvodu. „Není to ani tak bonus, je to jako když okolo planety krouží její měsíc. Deska a EP patří k sobě. Vybrali jsme ji, protože je hezká,“ dodává Kyšperský, který kromě hudby za poslední dva roky natočil také dva seriály a dva filmy. V mezičase od vydání poslední desky Spí vánoční pták (2017) kapela Květy složila dvě písně na podporu školství a něco pro film. Ondřej Kyas aranžoval operu Leoše Janáčka a hodně pracuje v kapele Mucha. Aleš Pilgr se zase naučil pracovat s elektronickými softwary, což je slyšet na desce Japonec, kde kromě základní trojice, která zde hraje na klávesové nástroje, účinkuje také zpěvačka Štěpánka Todorová a bubeník Jakub Kočička.

Info

YM
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články