Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek | Články / Seriály / / KlipyTipy | 27.05.2020

Co jste dělali během karantény vy? John Robb, známý anglický hudební novinář a leader kapely The Membranes si kromě hromady online rozhovorů – doporučujeme povídání se Shaunem Ryderem (Happy Mondays), Jasonem Williamsonem ze Sleaford Mods nebo Kid Congo Powersem (The Cramps, Nick Cave nebo The Gun Club) – našel čas taky na zábavné běžecké výlety po někdejších pamětihodnostech manchesterské hudební scény, najdete např. na jeho Twitteru. Možná někde přitom objevil lokace pro nový videoklip vlastní kapely, k další písni ze skvělého loňského alba What Nature Gives… Nature Takes Away. I když nikdo přesně neví, kde bylo intenzivní video natáčeno, anonymní rámec je jedním z důležitých článků hry, ostatně jak sama kapela říká: „… footage shot late night post-midnight in the virus city of Dystopia during the 2020 pandemic…in the flickering lights and neon embers and the ghost like passer byes that backdrop the strange post-apocalyptic vibe of the nocturnal pandemic…”

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta – a na působivosti to výsledku nijak neubralo. Membranes loni odjeli dlouhé evropské turné s Markem Laneganem, během kterého se představili prvně také v Praze. Letos v létě měla čtveřice původně z Blackpoolu vystupovat na Full Moon Stagi v rámci Colours of Ostrava, snad už teď můžeme prozradit, že jsme s nimi domluveni na příští rok. Velký rozhovor s Johnem Robbem očekávejte v letním dvojčísle a mezitím zkuste třeba jejich nahrávku z roku 1986, která se prvně objevila teprve před pár dny.

Info

The Membranes (uk)
Fb kapely
YT Johna Robba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Premiéra: Bolehlav - Anxieta

redakce 03.06.2021

Dubstep, breakcore, metal i noise a industrial, elektronické hračky a kytara. Bolehlav představuje druhé video a uzavírá jednu etapu.

Premiéra: Hello Marcel - Píva

redakce 31.05.2021

Klip Píva, který se natáčel v pražském klubu Rock Café, sice vychází z neveselé situace, ale smutný - jak je skupině Hello Marcel vlastní - příliš není. Realita se tlačí…

Premiéra: February představují environmentální baladu Scolytinae

redakce 06.05.2021

February představují environmentální baladu Scolytinae, inspirovanou kůrovcovou kalamitou.

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace