Zprávy / Úplňkové

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

Full Moon #147–148: Pod vlivem Björk

redakce | Zprávy / Úplňkové | 03.07.2023

Čtvrtstoletí. Tak dlouho nevystoupila islandská umělkyně Björk, jedna z největších hvězd devadesátých let, v české metropoli. Letní dvojčíslo magazínu Full Moon vznikalo právě pod vlivem Björk, která představí svou opulentní divadelní show Cornucopia v září v pražské O2 areně. Tuplovaný Full Moon s pořadovým číslem #147–148 (výročí se blíží) vychází v pondělí 3. července v rozsahu 160 stránek a v prodeji bude do konce srpna.


Titulní téma zabírá více než dvacet stran. Nabídne profilový článek Václava Valtra nebo pohled do bohaté sólové diskografie islandské umělkyně. Součástí je vzpomínka na někdejší skupinu The Sugarcubes, s níž Björk vystoupila v Praze již v roce 1990, podobně jako pravidelné rubriky Song Story nebo Na vlastní oči, v rámci které rozebírá výtvarnice a performerka Tereza Damcová klipy Björk. Nezbytnou součástí je také rozhovor s další islandskou hudebnicí JFDR, jednou z pokračovatelek Björk, a dojde pochopitelně i na houby, o nichž v rubrice Odjinud hovoří britský mykolog Merlin Sheldrake. Titulní téma uzavírá tradiční Moonfive věnované britskému vydavatelství One Little Independent, u nějž vychází alba Björk celých třicet let.

V letním Full Moonu ale najdeme více než dvě desítky dalších textů, mezi nimi například rozhovory s Jamesem Holdenem, Awoo, dné, Nikou nebo skotským rapperem Bemzem. Neschází profilové texty věnované jménům jako PJ Harvey, Bill Laswell, Wet Leg, Cult of Luna, Jacob Collier nebo Haru Nemuri. V reportážích se naši redaktoři vracejí k festivalům Tallinn Music Week nebo Primavera Sound, dojde i na reportáž ze společného evropského turné skupin Fotbal a sinks. Další rozsáhlý text je věnovaný výjimečné knize anglického hudebního novináře Johna Robba The Art of Darkness: The History of Goth, nechybí rozbor filmu Triple Trouble z dílny legendární skupiny The Residents nebo rozhovor s ředitelem Paláce Akropolis Petrem Boháčem.


Albem měsíce se stala dlouho očekávaná novinka pražského hudebníka dné, v dalších recenzích jsou rozebrány desky Daniela Blumberga, Oxbow, Everything but the Girl, Daughter, Swans, The National, dvojice Terra + Kewu nebo raperky Arlety. Tradičně rozšířená je sekce věnovaná literatuře, své místo mají recenze nových filmů a televizních seriálů, podobně jako rubrika Galerie, v níž se objevují aktuální výstavy Andrese Serrana, Věry Jičínské nebo HR Gigera. Nechybí další pravidelné rubriky jako Next Moon, Sklep nebo Radio FM, rubriku Do černého tentokrát obsadila novinářka Jana Kománková se svou knihou o Radiu 1.

Full Moon bude k vidění hned na několika letních festivalech, kromě tradiční Full Moon Stage v rámci festivalu Colours of Ostrava najdete stánek magazínu na dalších akcích – například na Pop Messe, Besedě nebo Moody Moon Noize v Chomutově. Dovolujeme si upozornit také na podzimní oslavu vydání Full Moon magazínu s pořadovým číslem 150, která proběhne ve středu 11. října v pražské MeetFactory. První vystupující je Amelie Siba, další program slavnostního večera bude oznámen v následujících týdnech.

Důležitá data:
19.–22. 7. 2023 – Full Moon Stage – Colours of Ostrava 2023, Ostrava – živě: Flash Amazonas (CO/JA), Jack Ladder (AU), Josefina Dusk, Karolina Beranova, Lalalar (TU), Moimir Papalescu & the Nihilists, Nika, Orient, Post-hudba, Science Killer, Srnka, Širom (SL), Timea, Tokyo Drift, Toyota Vangelis, Tramhaus (NL), Viah, The Wilderness a Zouj (DE)

24.–26. 8. 2023 – Moody Moon Noize Vol. 4 – Chomutov – živě Ancestral Vision, Anki, Arvéd + live show by Aid Kid & Pjoni, Awoo, Barbora Hora, Berlin Manson, Blue Uandi, Body of Pain, Nikol Bóková, Čavalenky, Dokruhu, Fæ Bestia, Glory Affairs, Ida the Young, Ichbin & Maneki Neko, IAmNøt, Manon meurt, Marjari, Neue Welt, Oblaka, Pavel Karous, Post-hudba, Vysílač live, Whyohwhy, Wodehn & Zzai, Xces a Zouj

31. 8. 2023 vychází Full Moon #149
20. 9. 2023 – Širom (SI) + AC – Atrium na Žižkově, Praha
11. 10. 2023 – Full Moon #150 – MeetFactory, Praha – živě: Amelie Siba, ????????? a ?????

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #147-148 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © YouTube

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #150: Jubileum s Benjaminem Clementinem

redakce 27.09.2023

Hlavním tématem jubilejního 150. Full Moonu je anglický umělec Benjamin Clementine, jubileum oslavíme nabitým koncertem.

Koncert Full Moon #150 má kompletní program

redakce 25.09.2023

Na FULL MOON #150 vystoupí Kalle, Amelie Siba, Fvck_Kvlt a DJs Toyota Vangelis a Isama Zing. Večer otevře publicistická debata.

Full Moon #149 na Spotify

redakce 21.09.2023

Zapomeňte na svět kolem sebe, letíme na planetu Brno...

Full Moon #149: Planeta Brno

redakce 31.08.2023

Zářijové číslo Full Moonu přistálo na planetě Brno, čekejte vhled do místní scény, mapu důležitých míst nebo redakční hlasování o nejlepší desky.

Full Moon #147-148 na Spotify

redakce 17.07.2023

Letní dvojčíslo o okouzlující Björk je venku. Nalaďte si Spotify vlny a jdeme na to!

Slovanský folklór Širom v žižkovském Atriu

redakce 29.06.2023

Full Moon magazín a Heartnoize ve spolupráci s Atriem na Žižkově uvádějí fascinující výpravu do hlubin slovanského folklóru - slovinskou trojici Širom.

Full Moon #146 na Spotify

redakce 18.06.2023

Full Moon #146 s Caroline Polachek v hlavní roli vyšel zkraje června, venku je i jeho audio průvodce.

Moody Moon Noize vol. 4: Hermetik v podzemí kostela, rapové naděje i německý hypergroove

redakce 14.06.2023

Festival Moody Moon Noize oznamuje kompletní program, přibývá dalších čtrnáct jmen pro chomutovskou edici.

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

redakce 06.06.2023

Vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

Full Moon #146: Vášnivé fikce Caroline Polachek

redakce 05.06.2023

Caroline Polachek zve posluchače ve svých skladbách do rozličných vášnivých fikcí, aniž by přitom zapomínala na upřímnost a zranitelnost. Více v červnovém Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace