Články / Sloupky/Blogy

RapRadar: Vánoční speciál - rap a rolničky

RapRadar: Vánoční speciál - rap a rolničky

Jakub Šíma | Články / Sloupky/Blogy | 25.12.2019

Nemůžete vystát koledy? Nebo byste chtěli vnést domů trochu vánoční nálady, ale klasické vánoční šlágry vás nutí probodnout si ušní bubínky kostí z kapra? Máme řešení! Rappeři měli již od pradávna zvláštní tendenci dělat vánoční písně, k čemuž patří nevyhnutelná míra obskurnosti doprovázená snahou o pozitivní tón nebo humor. Kromě řady singlů (vybíráme jen některé z nich) došlo také na řadu vánočních mash-upů, kde na pozadí rolniček a jiných cingrlátek uslyšíte nejednoho rapové velikána.

Kurtis Blow – Christmas Rappin


Run DMC – Christmas in Hollis


How Sean Price Stole Christmas


Busta Rhymes feat. Jim Carrey – Grinch


Snoop Doggy Dogg, Daz Dillinger, Nate Dogg, Bad Azz, and Tray Dee – Santa Claus goes straight to the Ghetto


Run the Jewels – Christmas Fucking Miracle


Vánoční mash upy
MF DOOM x Cookin Soul - DOOM Xmas


Cookin Soul – Doom Xmas Beats


Freddie Gibbs & Amerigo Gazaway - A Freddie Christmas Album


Notorious B.I.G. – Ready for Christmas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Preview: Crime & the City Solution

redakce 21.06.2022

Tohle bude svátek. Kdy naposledy se stalo, že se během dvou dnů v Česku objevili Crime & the City Solution a Nick Cave? Správná odpověď je... nikdy.

Vstupní prohlídka: Tramhaus (nl)

redakce 20.06.2022

Anglický novinář Richard Foster (The Quietus nebo Louder Than War) mluví o rotterdamské kapele Tramhaus jako o jednom z největších tajemství místní scény.

Šejkr #81: Me miras pero no me ves

Michal Pařízek 17.06.2022

Deset dní na cestě, respektive na festivalu. Praha, Barcelona, Lublaň a zpátky. To je život, chtělo by se říct. A vlastně možná jo. Jenže ne vždycky je to tak růžové,…

Ment 2022 – To nejlepší

redakce 13.06.2022

První střípky dojmů a emocí z letošního ročníku festivalu Ment ve slovinské metropoli. Podrobnější info, historky a drby čtěte v letním dvojčísle.

Primavera Sound 2022 – to nejlepší

redakce 06.06.2022

Tradičně vybíráme to nejzajímavější z prvního víkendu, legendy i nová jména, obsáhlý report s historkami čekejte v letním dvojčísle magazínu Full Moon.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace