Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 11.03.2015

Jihoamerických kapel k nám do kraje moc nejezdí, je to daleko a škoda. Už jen proto jsme koncert chilských Holydrug Couple před dvěma lety potvrdili více méně obratem. Bylo to parádní, Ivés Sepúlveda a spol. byli nadšeni úplně stejně. Před pár dny poslali nové album, osudové setkání potvrzuje i jeho název, začátek krásného přátelství. Věci jsou v pohybu, Moonlust vychází 12. května na Sacred Bones a recenzi hledejte v květnovém čísle. Pozor na koncertní kalendář.


Stejně jako před dvěma lety, ani nyní nejsou daleko jejich kolegové Föllakzoid. Stejná země, stejný label, také nová deska, tentokrát už v březnu. Na koncertní data pozor dvojnásob. Náhoda? Ale kde, obě kapely se v Chile stejně jenom na chvilku zastavily během cesty vesmírem. Quién sabe…


Latino garáž hraje všemi barvami, stačí se jen porozhlédnout po nablýskaných veteránech, takovouhle tradici nemá jen tak někdo:

Míru vlivu Os Mutantes docení teprve následující generace - nová vydání a internetové tržiště teprve naplno rozjeli tenhle virus, klaní se jim stále větší davy. První tři alba jsou iniciační.


Zapomenutí Los Saicos, proto-punk z Peru. Kde byl v roce 1965 Iggy Pop, sakra? Ozvěn na albu najdete mnohem víc.


Obávaní Mexičané. El Ritual, rok 1971. Hard rock? Tropicalia? Jazz? Psycho? Mimikry? Ano. Tohle prosím na vinylu, narozeniny slavíme zásadně na Čarodějnice.


… zpět do roku 2015. Amsterdam, Evropa, Země. Jiné místo, podobná kouzla a znova Fumaça Preta. Nákaza! Tohle léto bude latinské, potřetí a určitě ne naposledy. Pozor na kalendář, léto je tady za chvilku. Finalmente!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.