Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 11.03.2015

Jihoamerických kapel k nám do kraje moc nejezdí, je to daleko a škoda. Už jen proto jsme koncert chilských Holydrug Couple před dvěma lety potvrdili více méně obratem. Bylo to parádní, Ivés Sepúlveda a spol. byli nadšeni úplně stejně. Před pár dny poslali nové album, osudové setkání potvrzuje i jeho název, začátek krásného přátelství. Věci jsou v pohybu, Moonlust vychází 12. května na Sacred Bones a recenzi hledejte v květnovém čísle. Pozor na koncertní kalendář.


Stejně jako před dvěma lety, ani nyní nejsou daleko jejich kolegové Föllakzoid. Stejná země, stejný label, také nová deska, tentokrát už v březnu. Na koncertní data pozor dvojnásob. Náhoda? Ale kde, obě kapely se v Chile stejně jenom na chvilku zastavily během cesty vesmírem. Quién sabe…


Latino garáž hraje všemi barvami, stačí se jen porozhlédnout po nablýskaných veteránech, takovouhle tradici nemá jen tak někdo:

Míru vlivu Os Mutantes docení teprve následující generace - nová vydání a internetové tržiště teprve naplno rozjeli tenhle virus, klaní se jim stále větší davy. První tři alba jsou iniciační.


Zapomenutí Los Saicos, proto-punk z Peru. Kde byl v roce 1965 Iggy Pop, sakra? Ozvěn na albu najdete mnohem víc.


Obávaní Mexičané. El Ritual, rok 1971. Hard rock? Tropicalia? Jazz? Psycho? Mimikry? Ano. Tohle prosím na vinylu, narozeniny slavíme zásadně na Čarodějnice.


… zpět do roku 2015. Amsterdam, Evropa, Země. Jiné místo, podobná kouzla a znova Fumaça Preta. Nákaza! Tohle léto bude latinské, potřetí a určitě ne naposledy. Pozor na kalendář, léto je tady za chvilku. Finalmente!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

To nejlepší z Nouvelle Prague

redakce 12.11.2019

Nové místo, nové výzvy, kvalitní multižánrová hudební přehlídka spojená s konferencí. Co zaujalo na letošních Nouvelle Prague?

Le Guess Who? 2019 – resumé

redakce 12.11.2019

Velký report v prosincovém úplňku, níže resumé v tradiční podobě nejlepších pětic, leckterým opět pět pozic nestačilo, čemuž se nelze divit.

Preview: Le Guess Who? 2019

David Čajčík, Jana Michalcová 05.11.2019

Grime, ambientní pop, africké synkopy i noise rock. Na Le Guess Who? holandštinu nepotřebujeme, obraceč času naopak ano.

You move me, you move me, you move me round and round, I guess (TaxiWars)

Jirka Imlauf 01.11.2019

V Praze byli hodněkrát, vybavuju si třeba, jak sedíme u stolu nahoře v Rock Café a kolem jde kapela a všichni maj knír, píše Jirka Imlauf z Houpacích koní před…

Preview: Danielle de Picciotto

Michal Pařízek 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

waghiss666 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

Kateřina Cumin 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

Jiří Přivřel 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“