Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 11.03.2015

Jihoamerických kapel k nám do kraje moc nejezdí, je to daleko a škoda. Už jen proto jsme koncert chilských Holydrug Couple před dvěma lety potvrdili více méně obratem. Bylo to parádní, Ivés Sepúlveda a spol. byli nadšeni úplně stejně. Před pár dny poslali nové album, osudové setkání potvrzuje i jeho název, začátek krásného přátelství. Věci jsou v pohybu, Moonlust vychází 12. května na Sacred Bones a recenzi hledejte v květnovém čísle. Pozor na koncertní kalendář.


Stejně jako před dvěma lety, ani nyní nejsou daleko jejich kolegové Föllakzoid. Stejná země, stejný label, také nová deska, tentokrát už v březnu. Na koncertní data pozor dvojnásob. Náhoda? Ale kde, obě kapely se v Chile stejně jenom na chvilku zastavily během cesty vesmírem. Quién sabe…


Latino garáž hraje všemi barvami, stačí se jen porozhlédnout po nablýskaných veteránech, takovouhle tradici nemá jen tak někdo:

Míru vlivu Os Mutantes docení teprve následující generace - nová vydání a internetové tržiště teprve naplno rozjeli tenhle virus, klaní se jim stále větší davy. První tři alba jsou iniciační.


Zapomenutí Los Saicos, proto-punk z Peru. Kde byl v roce 1965 Iggy Pop, sakra? Ozvěn na albu najdete mnohem víc.


Obávaní Mexičané. El Ritual, rok 1971. Hard rock? Tropicalia? Jazz? Psycho? Mimikry? Ano. Tohle prosím na vinylu, narozeniny slavíme zásadně na Čarodějnice.


… zpět do roku 2015. Amsterdam, Evropa, Země. Jiné místo, podobná kouzla a znova Fumaça Preta. Nákaza! Tohle léto bude latinské, potřetí a určitě ne naposledy. Pozor na kalendář, léto je tady za chvilku. Finalmente!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #124: „praise your cringe“

Michal Pařízek 23.02.2024

„Praise your cringe,“ hřímá Joshua Idehen z pódia lublaňského klubu Channel Zero. Motivuje, káže a směje se u toho. Emoce na praporu a dojetí.

To nejlepší z první dekády festivalu Ment (Andraž Kajzer)

Andraž Kajzer 13.02.2024

Dekáda je výročí, které je potřeba pořádně oslavit. Jako první nabízíme pamětihodné momenty přehlídky uměleckého ředitele festivalu Andraže Kajzera.

Šejkr #123: To podstatné již…

Michal Pařízek 09.02.2024

Pohledy se mohou různit, naštěstí. „Můj je ten správný.“ Ano, takhle by to mělo, mohlo být. Právě Kafka je jednou z těch osobností...

Šejkr #122: „El color de los días“

Michal Pařízek 26.01.2024

„Tohle je konec internetu. Měli bysme si zase posílat dopisy, to bude mnohem užitečnější než tenhle shit.“ Ano, na letošním Eurosonicu padaly i takovéto věty.

Šejkr #121: Nanovo

Michal Pařízek 12.01.2024

Přelom roku je mimo jiné ve znamení koncertní pauzy. Pokaždé si to užívám víc, je třeba vypnout a povolit... Na jak dlouho?

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 04.01.2024

Výsledky nejsou nic menšího než vzrušující. Redakční hlasování o nejlepší nahrávku roku 2023 ovládli...

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 03.01.2024

Jedno údolí je magické i skličující, to druhé syrové a vznětlivé jako troudná sojka, neukojitelný hněv.

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 02.01.2024

Něha dvakrát jinak a třetí místa v rámci redakčního hlasování redaktorů Full Moonu. Krásně se to sešlo!

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 01.01.2024

Kdo byl nejmladší umělkyní, která se dostala na titulní stránku Full Moonu? Redakční hlasování o nejlepších nahrávkách uplynulého roku, stoupáme pořadím.

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 31.12.2023

Redakční hlasování o nejlepších nahrávkách uplynulého roku startuje dvěma emotivními alby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace