Články / Sloupky/Blogy

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Šejkr #10: Léto. Latino. Garáž

Michal Pařízek | Články / Sloupky/Blogy | 11.03.2015

Jihoamerických kapel k nám do kraje moc nejezdí, je to daleko a škoda. Už jen proto jsme koncert chilských Holydrug Couple před dvěma lety potvrdili více méně obratem. Bylo to parádní, Ivés Sepúlveda a spol. byli nadšeni úplně stejně. Před pár dny poslali nové album, osudové setkání potvrzuje i jeho název, začátek krásného přátelství. Věci jsou v pohybu, Moonlust vychází 12. května na Sacred Bones a recenzi hledejte v květnovém čísle. Pozor na koncertní kalendář.


Stejně jako před dvěma lety, ani nyní nejsou daleko jejich kolegové Föllakzoid. Stejná země, stejný label, také nová deska, tentokrát už v březnu. Na koncertní data pozor dvojnásob. Náhoda? Ale kde, obě kapely se v Chile stejně jenom na chvilku zastavily během cesty vesmírem. Quién sabe…


Latino garáž hraje všemi barvami, stačí se jen porozhlédnout po nablýskaných veteránech, takovouhle tradici nemá jen tak někdo:

Míru vlivu Os Mutantes docení teprve následující generace - nová vydání a internetové tržiště teprve naplno rozjeli tenhle virus, klaní se jim stále větší davy. První tři alba jsou iniciační.


Zapomenutí Los Saicos, proto-punk z Peru. Kde byl v roce 1965 Iggy Pop, sakra? Ozvěn na albu najdete mnohem víc.


Obávaní Mexičané. El Ritual, rok 1971. Hard rock? Tropicalia? Jazz? Psycho? Mimikry? Ano. Tohle prosím na vinylu, narozeniny slavíme zásadně na Čarodějnice.


… zpět do roku 2015. Amsterdam, Evropa, Země. Jiné místo, podobná kouzla a znova Fumaça Preta. Nákaza! Tohle léto bude latinské, potřetí a určitě ne naposledy. Pozor na kalendář, léto je tady za chvilku. Finalmente!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Videodrome 10

prof. Neutrino 06.04.2020

Opožděný výběr z nejzajímavějších videoklipů minulého roku pro období karantény. Cooper, Poppy nebo Yorke?

Šejkr na doma: Režie David Lynch

Michal Pařízek 05.04.2020

Známého režiséra zmiňuji hlavně díky aktuálnímu memu znázorňujícímu dnešní dobu, který mě, narozdíl od drtivé většiny ostatních, skutečně pobavil.

Food Moon: Kuchařky bez domova

redakce 05.04.2020

Projekt Kuchařky bez domova neziskové organizace Jako doma se věnuje ženskému bezdomovectví. Jaké dobroty připravují Kuchařky ve své jídelně?

Šejkr na doma: Stará zlatá

Michal Pařízek 04.04.2020

Včerejší anonci nového alba Einstürzende Neubauten doprovodil taky klip, který toho skrývá možná víc než je na první pohled vidět.

Šejkr na doma: Receptory na pochodu

Michal Pařízek 03.04.2020

O třetím oku, mimořádných zážitcích nejen Stanislava Grofa i Marvinu Gayeovi. Hrabe nám, nehrabe?

Hudební vaření na doma: Techno

Sabina Coufalová 03.04.2020

Hluboké óm zajisté pozitivně rozvibruje mysl, ale srdce touží po rovném beatu, praskání synťáků a tucání ve smyčkách. A hlavně tanci, který nemá pravidla ani hranice.

Full Moon 10: Editorské tipy Maxima Horovice

redakce 02.04.2020

Deset let časopisu je dlouhá doba, za kterou vzniklo vážně obrovské množství textů. Aby nezapadly, připomínáme u příležitosti narozenin ty, které nějak utkvěly našim editorům. První Maximův výběr, poslužte si.

Šejkr na doma: Seattle rulez!

Michal Pařízek 02.04.2020

Sub Pop oslavuje třicet dva let na scéně masivní slevou, která běží od včerejška do poloviny dubna a v jejich katalogu je toho na výběr opravdu spousta.

Art Side of the Moon (na doma): Kreativní tenzi ani virus neochromí (II.)

Petra Juráčková 02.04.2020

Posledně jsem představila některé zahraniční galerie a muzea, které umožňují virtuální náhled do svých sbírek či expozičních prostorů. A tady pár tipů na domácí nabídku.

Full Moon 10: Frontstage #25

apx 01.04.2020

Apaččin editorial v k Full Moonu #25. Dáváme k přečtení online v rámci Maximova editorského výběru toho nejzábavnějšího za deset let časopisu.