Články / Seriály

Tak daleko, tak blízko: Josefine Lindstrand

Tak daleko, tak blízko: Josefine Lindstrand

redakce | Články / Seriály | 17.01.2024

Švédská zpěvačka a skladatelka Josefine Lindstrand kombinuje jazzový základ s citem pro křehkou, ale silnou a poutavou melodii. Poslední album Mirages By the Lake je oslavou severské přírody a mystiky, autorka se vrací do dětství a do venkovské krajiny plné neproniknutelnuých lesů, tajemných jezer, proradných potůčků i vodopádů.

Co vidíš z okna?
Velmi zasněženou krajinu. Ve Švédsku byla letošní zima velmi chladná, za to nádherná. Věci jsou mnohem jednoduší, když zima není šedivá a černá, ale bílá a třpytivá.

Kam na snídani?
Moje oblíbená je kavárna ve Stockholmu, kterou vlastní moji přátelé. Jmenuje se AB Café a servírují perfektně praženou kávu a čerstvě pečený chleba, v kombinaci s dobrým rozhovorem o životě!

Oblíbená vycházková trasa?
Ve Stockholmu jsme požehnaní spoustou přírody v okolí města. Bydlím kousek od jezera, které se dá dobře obejít. Stěžejní jsou pro mě procházky v temných borovicových lesech, za zpěvu ptáků. Když jsem bydlela v Dánsku, hrozně mi lesy chyběly. To byl taky hlavní důvod, proč jsem se přestěhovala zpátky.

Kde na kávu?
AB Café.

A na večeři?
Miluju jíst doma. A to kvůli tomu, že na turné jím hlavně v restauracích. Ráda vařím, je to hrozně uklidňující. Když už jím v cizině, nejradši zkouším nové věci. Například se hrozně těsím na tradiční českou kuchyni. Už je to pár let, co jsem byla v České republice, dřív jsem tam jezdila hrát často. Chybí mi to. Hlavně pivo.

Oblíbený klub, kino, divadlo nebo kulturní podnik obecně?
Jednou jsem měla úžasnou příležitost vystoupit v pražském Národním divadle s kytaristou Davidem Dorůžkou. Myslím, že to bylo jedno z nejkrásnějších míst, kde jsem kdy hrála. Bylo to jako v pohádce.

Kam se chodíš zašít?
Jezdím na venkov do naší malé chaloupky hodinu a půl od Stockholmu. V zimě tam není tekoucí voda, takže musíme všechnu nanosit ručně, tu pak ohříváme na ohni. Je vtipné, jak uvolňující je pro mysl vrátit se ke starému způsobu života.

Kdyby ses měla přestěhovat, kde by to bylo?
Můj sen je natrvalo se přestěhovat na venkov. Buď do starého domu s velkou stodolou, kde bych mohla dělat koncerty a dílny, nebo s manželem sníme o postavení vlastního baráku.

Ideální dopravní prostředek?
Miluju cestování vlakem. Snažím se ho nejvíce využívat, hlavně když jsem na turné. Je to velký relax, dívat se za jízdy z okna. Hodně mých textů je napsaných právě ve vlaku.

Info

Josefine Lindstrand (se)
web

živě: Josefine Lindstrand (se)
24. 1. 2024 19:00 Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

foto © Miki Anagrius

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Vstupní prohlídka: Marcel Gidote’s Holy Crab

redakce 10.04.2024

Loni se jim toho povedlo hodně: v březnu vydali album Farm Alarm, pak dva singly, první evropskou tour a k tomu vydávají soundtrack k počítačové hře.

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce 04.04.2024

Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi asi po x letech podařilo dotáhnout do konce moje debutové EP, které vyšlo u…

Vstupní prohlídka: Marta De Pascalis

redakce 03.04.2024

Co ji inspiruje, co ji vyruší, na co jí stačí jedna věta? Marta De Pascalis v našem dotazníčku, před pražským koncertem.

Preview: Tallinn Music Week 2024

Michal Pařízek 02.04.2024

V programu najdeme známá jména jako místní hrdinky Vera Vice nebo Kitty Florentine, všudypřítomné Tramhaus, kteří vystoupí na akci Vikendica, nebo řeckého croonera Johnnyho Labella.

Vstupní prohlídka: Marie Kieslowski

redakce 26.03.2024

Marie Kieslowski vydala své debutové sólové album Je všechno dobrý? před dvěma lety, nyní na něj navazuje EP s názvem Je to složitější.

Preview: Rewire 2024

Zuzana Malá 24.03.2024

Holandský festival experimentální hudby a umění má pro letošek tučnou soupisku v kategorii legend i ikon součásné avantgardy.

Pořadatelská: Dominik Prok (Nová Cvernovka)

redakce 21.03.2024

"Podlaha bude ružovo-glittrová zaliatá epoxidom, jeden zo stejdžov bude práve na wc v štýle boiler room a zahrá napríklad DJ Záchod (Matwe), I Hate Berlin Manson DJs alebo..." Pár tipů.

Pořadatelská: Matěj Samec (MeetFactory)

redakce 10.03.2024

„Obzvlášť zvu na Dech - ten zvolte v případě, že máte chuť se s námi ponořit do naprosté tmy a naladit se na vnitřní drama jednoho člověka," říká dívadelní dramaturg…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace