Články / Seriály

Track týdne: The Armed - All Futures

Track týdne: The Armed - All Futures

Dominik Polívka | Články / Seriály | 11.02.2021

Detroitské mathcorové kapele The Armed se po dvanáct let dařilo držet své členy v utajení. Tajemný kolektiv si svou auru pečlivě budoval zavádějícími rozhovory do médií, najímáním herců do videoklipů a na promo fotky nebo hraním pod falešnými pseudonymy. Z neustálého mlžení o počtu členů a vtipkování o vlastních křestních jménech, kdy se každý druhý jmenoval Dan, nebylo donedávna jasné vůbec nic. Opravdu se jedná o projekt Kurta Balloua, který jim produkuje desky? S každým novým albem byl odhalen hostující bubeník (Chris Pennie, Nick Yacyshyn, Ben Koller) a po čase se do hledáčku dostala opakující se dvojice Cara Drolshagen a Dan Greene, kteří pravděpodobně tvoří jádro skupiny.

S novým singlem All Futures odtajnili snad už pravdivou sestavu momentálně čítající devět lidí, z nichž část figuruje v novém videoklipu. Zvuk se od předešlé digitálně hardcorové smršti na desce One Love vrací k uřvaným kytarám. Maximalistický noise-punk vede nově na bicí Urian Hackney s podporou tří nahuštěných kytar – jednu krotí Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age – a juchající Carou Drolshagen s tamburínou.

Míchání tvrdé disonantní hudby s melodickými popovými prvky se The Armed vymezují proti kultuře očekávání. Jde jim o boření nudné předvídatelnosti hudebních subžánrů a nový pohled na tvrdou hudbu. V tomto duchu vyjde jejich čtvrté album Ultrapop poprvé pod etablovaným labelem Sargent House. Zůstane obsah stejně silný i po odkrytí obličejů a identit členů kapely, nebo ztratí kultovní formace svou esenci? Jde o další blamáž? To ukáže 16. duben.

Info

The Armed (us)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace