Články / Reporty

Ztracený v bezčasí (Hackedepicciotto + Sítě)

Ztracený v bezčasí (Hackedepicciotto + Sítě)

Jiří Přivřel | Články / Reporty | 26.02.2022

Čekám před Kaštanem pod vyvěšenou ukrajinskou vlajkou a vnitřně bojuji s pocitem nepatřičného rozhodnutí jít se dnes bavit. Jsem tu brzy, času mám nazbyt, nasávám večerní anonymitu v cizím městě.
„Já vás znám. Ze Šumperka.“
„Možná z Olomouce.“
„Pracujete s postiženými lidmi.“
„To je fakt.“
Asi po minutě se ke mně ta paní vrátí, k pobavení jejího partnera.
„Byl jste na architektonické procházce po mostech. Takových šest let zpátky.“
„Jo, to jsem byl.“
„Měl jste delší vlasy a byl jste tam jedinej takovej komunikativní.“
„To bývávalo. Před šesti lety. Proto jsem jel na koncert do Prahy, kde mě nikdo nezná.“
„No vidíte, já si obličeje pamatuju.“

O support se krátkým setem postarala dvojice, respektive trojice Sítě a já si musím konečně přiznat, že mě vlastně ta hudba hraná na dva notebooky baví. Nerozumím tomu, nevím, co při tom ti dva Honzové dělají, jsem konzervativní, chápu ještě tak ten hostující saxofon, ale v tu chvíli jsem lapen.

„Eins, zwei, drei, vier, fünf,“ zašeptá Alexander Hacke a s Daniellou de Picciotto zahájí premiérové vystoupení jarní túr milostnou Evermore. „Take my ring in your hand, Journey to the promised land. Saved from harm, in your arms…“ Dnes večer jsme všichni schopni dávat osobním textům obecné významy. Oba střídají nástroje a písně z nové i starších desek a plný sál je z pódia jen tak nepropustí. Návrat do reality si nikdo nepřeje. Po koncertě si chci koupit merch, vinyl už doma mám. Ptám se na triko, které není. Prý příště, až budou slavnější. Už by bylo na čase. S jejich grácií bych se chtěl umět s přibývajícími roky sám vypořádat.

fotky z koncertu najdete tady

Při odchodu se zastavím s Michalem. Gesto stisku ruky mi bylo vždy milé, tentokrát se na ně vyloženě těším. A taky se těším na zítřejší Šejkr, říkám mu, jestli teda vyjde. Ujistí mě o tom, i když jak se nakonec na druhý den dočtu, bylo to na hraně. Šejkr je jednou z jistot posledních měsíců, rád vzpomínám na každodenní reporty z domova před dvěma roky. A taky si uvědomím, že jsem za celou tu dobu neuvařil to Michalovo kuře na paprice. Opráším recept. V tom dlouhém bezčasí nebyl čas. Nemá smysl otálet, kdo ví, co přijde zítra.

Info

hackedepicciotto (d) + Sítě
24. 2. 2022 Kaštan, Praha

foto © Jiří Přivřel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stop Putinovi a sláva Ukrajine (Dakhabrakha)

Ema Klubisová 03.12.2022

Svet nečakanej hudby, ktorý reflektuje základné elementy duše. Sú svieži, vizionárski a hraví.

Monkey Week 2022: Kousek srdce

Michal Pařízek 28.11.2022

Jeho zvědavost je upřímná a nenucená, v tu chvíli ještě netuším, že podobně milých lidí potkám spoustu. Jsem tu sotva hodinu a už se chci stěhovat...

Bonobo a jeho zlatý rez

Matej Kráľ 28.11.2022

Bonobo vyrátal zlatý rez klubového a kapelového zvuku. Vzišla z toho skvelá párty.

Alternativa 2022: Nové pohledy, staré základy

Jan Starý 27.11.2022

Alternativa vyniká přehledem o kontinentální scéně a dokáže nabízet jiné pohledy na starší přístupy. Ještě víc než loni ale chyběli mladí hudebníci a elektronika.

Možno sa už neuvídime (Injury Reserve)

Jonáš Sudakov 26.11.2022

Zamyslenejšie a atmosferickejšie pasáže predchádzajúcich päťdesiatich minút nahradili moshpity a skandovanie. Dôstojná rozlúčka s Injury Reserve.

Citový vyděrač Nils Frahm

Lukáš Grygar 25.11.2022

Podezřelý: Frahm, Nils, ročník 1982, státní příslušnost německá, žánrová „contemporary classical“. Už máte dostatek indicií?

Stále svěží šumperské blues (Blues Alive 2022)

Jiří V. Matýsek 21.11.2022

Letošek jako by startoval novou éru, uvolnění po covidové pauze bylo znatelné. Pokud byl jubilejní ročník prodchnut obavami o budoucnost, vyprodáním letoška byly rozptýleny.

Le Guess Who? 2022 – To nejlepší

redakce 15.11.2022

Kromě denního zpravodajství nabízíme tradičně stručný výběr z nejlepších koncertů, podrobnější reportáž najdete v lednovém Full Moonu.

Tolik sebevědomí i pochybností zároveň (Sudan Archives)

Jakub Béreš 15.11.2022

Místo R&B zpěvačky vyzařující klid připomínala rockstar, ve svých manýrách ale nikdy neošidila samotný pěvecký výkon.

Show me your inner IKEA (Luki Essender, Galerie OFF/FORMAT)

Minka Dočkalová 15.11.2022

Víc pozornosti tentokrát strhávají návštěvníci než výstava. Musím se dívat na to, jak se lidé dívají. A přes to dívání zkoumám vystavená díla.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace