Zprávy / Festivalové

Exit Festival se rozšiřuje

Exit Festival se rozšiřuje

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.05.2024

Exit Festival tradičně rozšiřuje svůj multi-žánrový program o jména elektronické ale i rockové hudby. Letošnímu ročníku festivalu, který se odehrává ve středověké srbské pevnosti, budou vévodit riffy Rage Against the Machine, Sepultury a beaty elektronických hvězd jako jsou Carl Cox, Black Coffee nebo Maceo Plex. Společně s headlinery Black Eyed Peas, Gucci Mane nebo Johnem Newmanem. Další ročník festivalu, který se ponese v duchu Exit Starseeds a hesla "Společně probouzíme naše superschopnosti", se uskuteční od 10. do 14. července 2024 v Petrovaradínské pevnosti, přičemž nultý den je vyhrazen speciálnímu vystoupení Starseeds Takeover na Tesla Universe Stage.

Hlasitá a zkreslená stránka Exit Festivalu dostala mocnou posilu - riffy Sepultury přivezou bratři Cavalerové, Igor a Max, jejichž album Roots v devadesátých letech položilo základy nu metalového zvuku. Max často zdůrazňuje, že Srbsko považuje za svůj druhý domov, a je známo, že celé album Prophecy, které nahrál se svou kapelou Soulfly, bylo inspirováno jeho hlubokým vztahem k Srbsku. Z pevnosti zahřmí legendární riffy Killing in the Name přímo od Toma Morella, spoluzakladatele a hlavního autora většiny alb Rage Against the Machine, a přijedou i nezastavitelní skotští punkeři The Exploited.

Elektronická Dance Arena mts je již dlouho uctívána jako největší svatostánek elektronické hudby a hlavní taneční scéna na světě. Uhnízděná v kolosálních příkopech Petrovaradínské pevnosti zůstává nepostradatelnou poutí milovníků elektronické hudby nejen v Srbsku, ale po celém světě. Těžké váhy jako Black Coffee, Carl Cox, Maceo Plex, Sama' Abdulhadi, Klangkuenstler, Carlita, Bonobo, I Hate Models a Patrick Mason a další světoví DJs se chystají elektrizovat jedinečnou mts Dance Arenu inovativním a dechberoucím lineupem a produkcí, která rok od roku zvyšuje laťku. A to není všechno, protože páteční speciální lineup s překvapením festival teprve odhalí.


Premiérově se na hlavní scéně Tesla Universe představí orientální psychedelická rocková kapela z Nizozemska Altin Gün. Fantastickou předehrou jejich vystoupení jsou KEXP sessions, kde se objevili již dvakrát - v květnu 2023 a letos v únoru. K line-upu se zpěvák, skladatel a youtuber Azahriah, který se zapsal do historie jako nejmladší hudebník, který kdy vyprodal budapešťskou sportovní arénu Papp Laszlo. Přímo z velkého evropského turné přijede také již dříve ohlášená slovinská skupina Joker Out, která odstartovala svou kariéru na loňské soutěži Eurovision Song Contest, a také bělehradská punkrocková kapela Replicunts.

Dalšími DJs, kteří se představí na unikátní klubové séně NSNS Refreshed by Heineken Silver stage, jsou dynamická a inovativní Sara Landry, DJ Oguz nebo Estella Boersma, jedinečná umělkyně, která mísí prvky house, techna a indie elektroniky a vytváří tak velmi osobitý sound. Její melodický vokál a hypnotizující beaty vtáhnou publikum do jejího hudebního světa a vášně pro zvuk. Za pult se postaví také Helena Hauff, techno mistryně, jejíž sety jsou známé svou syrovou, hypnotickou atmosférou, což z ní činí jedno z nejzajímavějších jmen současné elektronické scény.

Info

Exit Festival
10.–⁠14. 7. 2024
Petrovaradínská pevnost, Novi Sad, Srbsko
web festivalu

foto © se svolením Exit Festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace