Zprávy / Úplňkové

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce | Zprávy / Úplňkové | 24.04.2024

Annet X i producent NobodyListen budí rozruch na domácí scéně už nějakou dobu, každý trochu jinak, každý po svém. Na loňském titulu Koukej se mnou se rámus kolem nich propojil a výsledkem je jedna z nejzajímavějších domácích desek poslední doby. Byla oznámena těsně před vydáním, psalo se o ní leckde, i ve Full Moonu, ale nestačilo to. „Dám si víc, já nechci málo,“ zpívá Annet X a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy hvězdná dvojice se společným albem obráží české kluby, přidává celé titulní téma. Full Moon #156 vychází v rozsahu 120 stran ve středu 24. dubna.

Titulní téma doprovází výjimečné fotografie, o které se postarala Karina Golisová. Annet X a NobodyListena zvěčnila hned v několika prostředích, její snímky provází titulní téma a dočkaly se i samostatné galerie. Titulní rozhovor s dvojicí pořídil Vojtěch Tkáč, v rámci tématu došlo také na stručnou historii českého (československého) R&B nebo na rozhovor s další talentovanou umělkyní Teou Sofií. Titulní blok uzavírá tradiční rubrika Moonfive, tentokrát věnovaná důležitým párům v domácí populární hudbě.


V dubnovém vydání se objevuje hned několik profilů výjimečných tvůrců – americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche nebo australského hudebníka Genesise Owusua, tradičně nechybí rozsáhlé rozhovory – například s domácími skupinami Mutanti hledaj východisko nebo Chief Bromden. Nové nahrávky v rozhovorech představují také elektronická hudebnice Jlin, leader slovutných Einstürzende Neubauten Blixa Bargeld nebo anglická umělkyně Nadine Shah. Nechybí ani reportáž z festivalu Berlinale, povídaní s německou soundartistkou Christine Kubisch nejenom o tom, jak se jí nahrávalo v pražské trafostanici, nebo pravidelná rubrika Song Story, tentokrát věnována francouzské novovlnné skupině Les Rita Mitsouko.

Albem měsíce se stala novinka anglické skupiny Fat White Family, mezi dalšími recenzovanými tituly najdeme ty od Moor Mother, Manon meurt, Jany Kirschner, Yard Act, Hurray for the Riff Raff, The Last Dinner Party, Moimir Papalescu & the Nihilists, Báry Zmekové nebo polské superskupiny ||Ala|meda||. Nechybí ani stránky věnované filmu, včetně rozhovoru s režisérem Radimem Špačkem, literatuře nebo výtvarnému umění – v rubrice galerie je představena výjimečná expozice Nové realismy nebo retrospektiva fotografky Dagmar Hochové. Samozřejmostí jsou další pravidelné rubriky jako Next Moon, Protokol, Bleskovky nebo Preview, tentokrát věnované slovenskému festivalu Sharpe.


Důležitá data:
25.–27. 4. 2024 – Sharpe – Nová Cvernovka, Bratislava, Slovensko
23. 5. 2024 vychází Full Moon #157
17.–20. 7. 2024 – Full Moon Stage – Colours of Ostrava + ||Ala|meda|| (PL), Anna Vaverková, Arleta, Aunty Rayzor (NG), Berlin Manson, Derya Yildirim & Grup Şimşek (DE), Drť, Dušan Vlk, Fat Dog (UK), Freekind. (HR/SL), Irreversible Entanglements (US), Ivy Z, Lenhart Tapes (RS), Madhouse Express, Meowlau X Val, Něco něco, Sunnbrella, The Ecstasy of Saint Theresa a Whyohwhy
29.–31. 08. 2023 – Moody Moon Noize Vol. 5 – Chomutov + Anna Vaverková, Dasa, Eastworks, The Ecstasy of St. Theresa, Petra Hermanova, Island Mint, Meowlau x Val, Rohony, Yanntray & Kvítek a další
12. 10. 2024 – Russian Circles (US) + Rezn (US) – Archa+, Praha
30. 10. 2024 – Tramhaus (NL) + Vellocet Roll + Kabal DJ set – Bike Jesus, Praha

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #156 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Karina Golisová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace