Zprávy / Úplňkové

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

redakce | Zprávy / Úplňkové | 02.02.2024

Kapela Chief Bromden přichází s třetí studiovkou in/tense logic. Pětice hudebníků z eklektických hudebních kruhů se na novém albu stává něčím větším než jen součtem svých částí. Členové působící také v kapelách Manon Meurt, Ghost of You nebo shallov cítí zatím nejjistější formu kapely zachycenou právě na aktuálních devíti skladbách: „Na in/tense logic jsme se zvukově semkli. Pouť do zatím neprobádaných tvůrčích vod jsme absolvovali ve společné snaze nahrát silné písně,“ říká k procesu vzniku kytarista Lubomír Příkaský. in/tense logic vychází 15. 3. 2024 na labelu Full Moon Forum a uvozuje ho dnes vydaný singl Arrow-Impaled.


Zvukově rozmanité album těžko zapadá do jakékoliv žánrové ohrádky, Chief Bromden však zachovali čirou a syrovou energii souhry, charakteristickou pro debut Slunovrat (2020) a EP Noise Forever (2022). „Svět má nyní rozhodně větší priority než vyšinuté rockové kapely. Tohle je však naše verze. To jsme my, Chief Bromden, teď. Tam, kde nás jako kapelu čekala při vzniku téhle nahrávky výzva, jsme našli novou sílu přátelství a chuť dělat skutečně dobré věci. Mise doručit hluboké a silné songy nás spojila lidsky. Touha podělit se o extatické momenty hudby, kterou mícháme v našem kotli, byla kompasem naší další cesty,“ hodnotí nahrávání zpěvák Štěpán Pařízek. Deska vznikala v průběhu roku 2023 ve studiu Tropical Cell v pražských Kasárnách Karlín, pod dohledem zvukového mistra Lukáše Poláka ze spřátelené kapely Orient. Formace dále funguje ve složení Antonín Kropáček (bicí), David Tichý (synth), Jan Čapek (baskytara), Lubomír Příkaský (kytara) a Štěpán Pařízek (zpěv); během nahrávání v rámci kreativní volnosti došlo i na harmonické dvojhlasy nebo zvukové experimenty, kde členům doslova procházely různé nástroje pod rukama.

Intenzivní singl Arrow-Impaled v podobě spletité balady doprovází diy časosběrný klip z koncertních cest a kapelních soustředění, kde tvorba Chief Bromden získává nejjasnější tvar. Ještě před vydáním alba pak vyjde videoklip v režii Jonáše Svobody, který ukáže temnější i drsnější stránku očekávané desky. Po vydání in/tense logic bude následovat série koncertů v Česku a na Slovensku. Pražský křest nemůže proběhnout jinde než ve zmíněných Kasárnách Karlín, a to 22. března. V rámci večera vystoupí také magická Barbora Hora (působící také ve skupině whyohwhy) a král trýzně, raper Edúv syn. Oba dva na nahrávce in/tense logic hostují. Totožná sestava zavítá také 28. března do brněnského Kabinetu Múz.

Vinylová verze desky Chief Bromden – in/tense logic vychází 15. března ve dvou barevných formátech, ode dneška je v předprodeji limitovaná signovaná a číslovaná edice v průhledné variantě Transparent PMS 141, obohacená také o vložený inzert. Po vydání alba půjde do prodeje také standardní černá edice vinylu.

Chief Bromden – in/tense logic
1. Exploze (feat. Edúv syn)
2. Leadership
3. Aulin Boy
4. This Life
5. Drugs
6. Carcass of Time
7. Venomous Touch (feat. Barbora Hora)
8. Arrow-Impaled
9. Velvet Hell

nahrál Lukáš Polák / Tropical Cell studio
mix Ondřej Ježek / Jámor studio
master Tomáš Karásek / gargle and expel studio

Info

Chief Bromden
Fb kapely

živě:
9. 3. Tábor, Orion
22. 3. Praha, Kasárna Karlín + Edúv syn, Barbora Hora
23. 3. Ústí nad Labem, Městský dům + Esazlesa
28. 3. Brno, Kabinet Múz + Edúv syn, Barbora Hora
29. 3. Bratislava, Pink Whale
30. 3. Žilina, Stanica
5. 4. Veselí nad Moravou, Kafé v kině + The Truth Is Out There

Album Chief Bromden – in/tense logic vychází v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2024 podporuje Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury ČR.

foto © Tereza Odehnalová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Moody Moon Noize vol. 5: Jezero, lázně a extáze. Podruhé v Chomutově.

redakce 31.01.2024

Loňská edice oživila hned několik pozoruhodných prostor v městském centru, pro aktuální ročník pořadatelé slibují další exkluzivní lokace – například Kamencové jezero nebo Městské lázně.

Full Moon #153 na Spotify

redakce 17.01.2024

Olivia Rodrigo, redakční žebříčky, TikTok. A taky playlist!

ESNS Moon 2024

redakce 16.01.2024

Program letošního ročníku festivalu Eurosonic Noorderslag vypadá vskutku mocně, koncentrace nových jmen, hvězd, starých známých a kamarádů je pozoruhodná.

Full Moon #153: Hvězda budoucích generací

redakce 04.01.2024

První číslo v novém roce se pravidelně ohlíží za minulým obdobím, tentokrát prostřednictvím tématu věnovaného Olivii Rodrigo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace