Zprávy / Úplňkové

Full Moon #153: Hvězda budoucích generací

Full Moon #153: Hvězda budoucích generací

redakce | Zprávy / Úplňkové | 04.01.2024

Magazín Full Moon vstupuje do čtrnáctého ročníku své existence, první číslo v novém roce se pravidelně ohlíží za minulým obdobím, tentokrát prostřednictvím titulního tématu věnovaného americké umělkyni Olivii Rodrigo. Pro někdejší hvězdu Disney seriálů znamenal rok 2023 potvrzení pozic, novinkové album Guts bezesporu potvrdilo všechny naděje vkládané do dvacetileté hvězdy. Téma obsahuje její profil a detailní rozbor zmíněného alba, podobně jako kontextové články o pop punku, sociální síti TikTok nebo o fenoménu dětských hvězd vzešlých z Disneyho televizního impéria. Titulní část uzavírá rubrika Moonfive, tentokrát pokrývající rozchodová alba. Full Moon #153 je v prodeji od 3. ledna do 22. února.

Součástí ohlédnutí za uplynulým rokem jsou redakční žebříčky, které Full Moon tradičně odhaluje začátkem ledna. Domácím albem roku 2023 se stala výjimečná kolekce Cigán slovenského rapera a producenta Denise Banga vystupujícího coby Fvck_Kvlt, mezi zahraničními deskami zvítězila Desire, I Want to Turn Into You umělkyně Caroline Polachek. Obě spojuje také fakt, že jejich protagonisté se loni objevili na obálce Full Moonu, redakční hlasování pak doplňuje soubor ohlasů umělkyň a umělců, kteří byli v loňském roce úspěšní a aktivní. Agenda redakčních žebříčků se kromě tištěného vydání objevuje v kompletní podobě na webu Fullmoonzine.cz, kde v průběhu ledna vyjde i výběr z nejlepších textů a fotoportrétů otištěných v magazínu v průběhu roku 2023.

Z dalšího obsahu je třeba zmínit rozhovory s výraznými jmény domácí scény, jako jsou skupiny Sinks nebo Tábor, respektive umělkyně Nikol Bóková, nechybí tradiční reportáž z nizozemského festivalu Le Guess Who? nebo profilové texty věnované osobnostem jako Troye Sivan nebo L’Rain. Skutečnou perličkou je pak reportáž z výjimečného koncertního představení U2:UV Achtung Baby irské skupiny U2, které bylo premiérováno v říjnu loňského roku, exkluzivně na klíč zbrusu novému kulturnímu prostoru Sphere v Las Vegas. Albem měsíce se stal debut americké umělkyně Luci, mezi dalšími recenzovanými tituly se objevují nahrávky Dannyho Browna, Niecy Blues, Forest Swords, Samphy nebo domácích jmen, jako jsou Aiko, Stroon nebo Laokoon.

Ve filmové rubrice dostala největší prostor oceňovaná novinka To se mi snad zdá s Nicolasem Cagem v hlavní roli, dojde i na text věnovaný snímku Americká symfonie, který zachycuje vznik výjimečného díla hudebníka Johna Batisteho, nebo recenzi nového titulu režiséra Davida Finchera Zabiják. Sekce Knihovna se věnuje dílům Óscara Martíneze, Liv Strömquistové nebo encyklopedii japonského animátorského studia Ghibli. Rubrika Galerie pokrývá vídeňskou výstavu fotografa Joela Sternfelda nebo expozici It Is a Painful Thing to Be Alone: We Are But One, která je až do března k vidění v pražském Centru Dox. Nechybí další pravidelné rubriky jako Protokol, Do černého, Radio FM nebo Next Moon, v průběhu ledna bude oznámena první vlna vystupujících na pátém ročníku festivalu Moody Moon Noize, který se odehraje na konci srpna 2024 v Chomutově.

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #153 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Zamar Velez

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

redakce 02.02.2024

Pětice hudebníků z eklektických hudebních kruhů se na novém albu stává něčím větším než jen součtem svých částí.

Moody Moon Noize vol. 5: Jezero, lázně a extáze. Podruhé v Chomutově.

redakce 31.01.2024

Loňská edice oživila hned několik pozoruhodných prostor v městském centru, pro aktuální ročník pořadatelé slibují další exkluzivní lokace – například Kamencové jezero nebo Městské lázně.

Full Moon #153 na Spotify

redakce 17.01.2024

Olivia Rodrigo, redakční žebříčky, TikTok. A taky playlist!

ESNS Moon 2024

redakce 16.01.2024

Program letošního ročníku festivalu Eurosonic Noorderslag vypadá vskutku mocně, koncentrace nových jmen, hvězd, starých známých a kamarádů je pozoruhodná.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace