Zprávy / Úplňkové

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce | Zprávy / Úplňkové | 23.05.2024

Uprostřed pandemie to chvíli vypadalo jako podivný vtip – Thom Yorke a Jonny Greenwood z Radiohead že mají novou kapelu? Překvapivý koncert na streamované edici festivalu Glastonbury v roce 2021 fámy potvrdil, přišly první singly, koncerty i album A Light for Attracting Attention. Celé to bylo tak rychlé, že nová skupina měla všehovšudy jednu oficiální fotografii. Nicméně nešlo o žádnou jednorázovku, což potvrdila letošní novinka Wall of Eyes i rozsáhlé světové turné k ní, na němž nechybí ani zastávka v Praze. Ideální příležitost podívat se na úsměvy nové kapely pořádně zblízka, lístky jako dárek k předplátnému hledejte zde. Full Moon #157 s titulním tématem věnovaným The Smile vychází ve čtvrtek 23. května, s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Titulní téma otvírá hutný profil Mateje Kráľe, následuje výběr toho nejlepšího z bokovek členů Radiohead a také profily Jonnyho Greenwooda, ze kterého se stal v posledních letech jeden z nejvyhledávanějších skladatelů filmové hudby, nebo třetího člena kapely, bubeníka Toma Skinnera. Ten je zase jedním z nejdůležitějších hráčů na určující britské jazzové scéně. Nechybí rozbor online výstavy a hry Kid A Mnesia nebo rubrika Moonfive věnovaná dvornímu ilustrátorovi Radiohead i The Smile Stanleymu Donwoodovi. Květnové vydání toho ale obsahuje mnohem víc, například Deskou měsíce se stala novinka britské umělkyně Bat for Lashes, která se českému publiku představí prvně v rámci festivalu Colours of Ostrava.


V recenzní sekci se objevují texty o nových albech God and Eve, Jlin, Amen Dunes, Ride, The Libertines, MGMT nebo nové anglické senzace Big Special. Další nové desky a mnoho jiného je probíráno v rozhovorech s Chelsea Wolfe, Bárou Zmekovou, Martyynou, Olofem Dreijerem nebo skupinou GusGus, neschází profily věnované umělkyním Laufey a Cassie Kinoshi a na své si přijdou i příznivci cestování – v kontextu reportáží z estonského festivalu Tallinn Music Week nebo ponoru do elektronické scény na dalekém Tchaj-wanu. Tradiční rubriku Song Story tentokrát obsadil věhlasný Prince se slavnou skladbou When Doves Cry, budoucnost kin a audiovizuálních představení je zase rozebrána v rubrice Odjinud se Štefanem Cimou (Aerofilms, Theremin).

Full Moon #157 tradičně obsahuje i filmovou rubriku, tentokrát věnovanou zejména snímku Priscilla nebo televizním seriálům Ripley a Málo mě znáš o životě Ivety Bartošové. Na svém místě je sekce věnovaná literatuře, s rozborem úspěšné knihy Marka Torčíka Rozložíš paměť nebo komiksového zpracování populárního románu H. P. Lovercrafta V horách šílenství. Květnovou Galerii obsadila reportáž z londýnské výstavy výtvarnice a hudebnice Yoko Ono, nahlédnout je možné také do díla Roye Lichtensteina, které je aktuálně k vidění ve vídeňské Albertině. Samozřejmostí jsou další pravidelné rubriky jako Next Moon, Protokol nebo Do černého, sekce Preview zase představuje letošní edici italského festivalu Beaches Brew.


Důležitá data:
20. 6. 2024 vychází Full Moon #158–159
17.–20. 7. 2024 – Full Moon Stage – Colours of Ostrava + ||Ala|meda|| (PL), Anna Vaverková, Arleta, Aunty Rayzor (NG), Berlin Manson, Derya Yildirim & Grup Şimşek (DE), Drť, Dušan Vlk, Fat Dog (UK), Freekind. (HR/SL), Irreversible Entanglements (US), Ivy Z, Lenhart Tapes (RS), Madhouse Express, Meowlau X Val, Něco něco, Sunnbrella, The Ecstasy of Saint Theresa a Whyohwhy
29.–31. 08. 2023 – Moody Moon Noize Vol. 5 – Chomutov + Anna Vaverková, Dasa, Eastworks, The Ecstasy of St. Theresa, Petra Hermanova, Island Mint, Meowlau x Val, Rohony, Yanntray & Kvítek a další
12. 10. 2024 – Russian Circles (US) + Rezn (US) – Archa+, Praha
30. 10. 2024 – Tramhaus (NL) + Vellocet Roll + Kabal DJ set – Bike Jesus, Praha

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #157 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Frank Lebon

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #157 na Spotify

redakce 06.06.2024

Pečlivě vybrané nové desky, recenze knih a filmů a spoustu dalšího hledejte na stránkach Full Moonu. Playlist vám udělá společnost!

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace