Zprávy / Nové desky

Nové album Manon meurt

Nové album Manon meurt

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.05.2024

Komplikované struktury s proplétáním spontánnosti a náhody, setkání různorodých žánrových vlivů členů kapely od středověké hudby přes shoegaze po noise. To je Unravel, nové album Manon meurt.

fotogalerie z vystoupení v Ostravě zde

„Unravel reflektuje různé fáze odloučení, myšlenky člověka, pozorování - ať už prostředí nebo sebe sama - i obdiv nad krásou a krutostí, kterou příroda zrcadlí,“ přibližuje desku multiinstrumentalistka a autorka textů Kateřina Elznicová.

„Každá deska je dobrodružství. Člověk si trasu opakovaně prověřuje, připravuje se na všechny eventuality, které mu prostor a představivost dovolí, plánuje si místa, kde se cestou zastaví a odpočine si, kde se nají, kde přespí. Přes všechno to plánování nemůžete nikdy s jistotou říct, co se stane, jakou nečekanou stezkou se vydáte, jací lidé vás pozvou na šálek čaje. Tak probíhalo i natáčení s Manon meurt a Lukášem Martínkem na Svárově. Muzikanti, se kterými jsme se rychle spřátelili, mi ukázali více než já jim. Jsou to lidé, kterým kreativita prosakuje z pórů, dělají hudbu správným způsobem: bez klapek na očích, bez hranic, předsudků, bariér a pravidel. Jaké kouzelné, kaleidoskopické album jsme společně vytvořili!“ Popisuje spolupráci producent alba Eddie Stevens.


Propojení industriálního materiálu s rostlinnými motivy v díle Untitled_1 ukrajinské umělkyně Lizy Libenko, které zdobí přebal Unravel, kapelu silně zaujala. Ostatně florální motivy byly hudbě Manon meurt vždy blízké. Libenko, studentka AVU a finalistka prestižní rakouské ceny Strabag Artaward International pracuje v poslední době na překonání narativních hranic plátna, obrazy "útočí" na diváka. Slunečnice jsou silným symbolem života a slunce; v obrazech Libenko jsou černé a spálené, sloužící jako alegorie současných stavů.

Info

Manon meurt – Unravel (Minority Records, 2024)
Bandcamp kapely

Živě:
14. 05. 2024 Plzeň, Pod lampou
15. 05. 2024 Praha, Kasárna Karlín
16. 05. 2024 Brno, Kabinet múz
17. 05. 2024 Velké Meziřící, Nová synagoga
21.–23. 06. 2024 Nefestík 2024
04.–07. 07. 2024 Festival Boskovice
02.–03. 08. 2024 Festival Beseda

foto © Standa Kohout

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace