Zprávy / Festivalové

Kluby na Praze 6 chystají třetí NOC6

Kluby na Praze 6 chystají třetí NOC6

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.11.2023

Máte Prahu 6 zafixovanou jako klidnou rezidenční čtvrť, do které byste za živou hudbou a nočním životem jen tak nevyráželi? Místní kulturní centra a hudební kluby se snaží dokázat, že tomu tak není. V pátek 24. listopadu tak společně už potřetí organizují místní klubovou noc nazvanou NOC6.

Kulturní centrum Klubovna, Klub 007 Strahov, Kaštan, Potrvá, Za školou, Na Slamníku, a nově Anti.kvariát Dejvického divadla. Těchto sedm různých podniků se spojilo, aby v pátek 24. listopadu v jeden večer naservírovalo svým návštěvníkům koncertní menu. Důležitým aspektem akce je, že každý prostor má svojí vlastní atmosféru a trochu odlišné žánrové zaměření. Díky tomu má klubová noc široký záběr a cílí, jak na mladé publikum holdující rapu, tak na návštěvníky vyhledávající klidnější písničkářské koncerty, intelektuálně laděný alternativní rock, anebo divočejší rock’n’roll.

Na co konkrétně se během NOC6 můžete těšit? Do Klubovny můžete vyrazit na elektro a rap, svůj set odehraje například mladý producent badfocus, estonský DJ Shore Road, zarepují floutci Obrben či Drum’n’rap. V klubu 007 Strahov vystoupí mistři rockabilly s nádechem padesátých let Twisted Rod, zatímco v břevnovském Kaštanu pokřtí své vycházející album skupina Malé zuby za doprovodu „starších sester“, v pražských alternativních kruzích dobře známé kapely Zuby nehty. Podobně laděné skupiny Vltava a Ty Syčáci tentokrát vyšlou do klubu Za Školou jen své frontmany, Roberta Nebřenského respektive Petra Vášu. Na klidnější koncerty můžete vyrazit do kavárny Potrvá, kde zahraje a zazpívá jemně popová Ivy Z či klavírista Mazoch. Do skupiny podniků NOC6 nově přibyl Anti.kvariát Dejvického divadla, v jehož útrobách uslyšíte tóny kapely Hm…, tentokrát v akustickém provedení. A pokud máte rádi spíš klasický bigbít, zajděte Na Slamník, kde své kytary rozezní Pražský výtěr.

Info

NOC6
24. 11. 2023
Praha 6
Fb festivalu

foto © Jakub Čech

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe rozširuje festivalový a konferenčný program

redakce 22.02.2024

Od lokálneho rádia až po jednu z najvplyvnejších hudobných platforiem, ktorá nestratila silnú komunitu poslucháčov.

Festival filmu a vědy AFO, motiv: paměť

redakce 22.02.2024

Fanoušci dokumentárního filmu se letos mohou těšit na ambiciózní výlety do budoucí minulosti.

Festival Spectaculare má kompletní program

redakce 20.02.2024

Headlinery jsou britský hudební inovátor Clark, oxfordští Mammal Hands nebo ambientní Loscil & Lawrence English.

Panteón Rococó na Mighty Sounds

redakce 14.02.2024

Jejich charakteristický styl vychází z punku, ska, reggae, salsy i mariachi. To vše transformuje na podiu osmičlenný soubor v masu energie.

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce 13.02.2024

Kapela Baroness, která byla se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone.

První letošní koncerty Prague Music Performance

redakce 12.02.2024

Prague Music Performance uvede hudbu avantgardisty Jamese Tenneyho i koncert šesti premiérových skladeb v jediném večeru.

Blues Alive přiveze držitele Blues Music Awards nebo Grammy

redakce 06.02.2024

Zahrají například Cedric Burnside, Eric Bibb, Albert Castiglia nebo Chuck Prophet.

JazzFestBrno přiveze Samaru Joy, Chrise Bottiho, Snarky Puppy, Bélu Flecka i Laufey

redakce 31.01.2024

Úvodní vystoupení Nduduza Makhathiniho zahajuje novou koncertní řadu Club Life.

Tallinn Music Week oznámil první jména

redakce 28.01.2024

Tallinn Music Week je jedním z nejuznávanějších eventů nové hudby, městské kultury a klíčových networkingových akcí.

Metronome Prague přiveze Michaela Kiwanuku

redakce 26.01.2024

Michael Kiwanuka zpívá vřelým hlasem o úzkosti i naději, o rasismu a policejní brutalitě, víře v sebe sama i o tom, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace