Zprávy / Nové desky

Moimir Papalescu & The Nihilists křtí v Brně

Moimir Papalescu & The Nihilists křtí v Brně

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.03.2024

Moimir Papalescu & The Nihilists se vrací na hudební scénu. Po loňském návratu na klubová pódia pokřtí 6. dubna na Flédě novou desku Mystery Women in the Acid Pools.

V roce 2007 Moimir Papalescu & The Nihilists odehráli na dlouhou dobu poslední koncert v rumunské Bukurešti. Návrat kapely předznamenala v roce 2022 trojice singlů, o rok později pak několik festivalových vystoupení a vyprodaná show v pražském Futuru. Dlouho očekávaná třetí deska Mystery Women in the Acid Pools vyšla po osmnácti letech od poslední nahrávky.


Kapela funguje od roku 2003 v sestavě Moimir Papalescu, le Petite Sonja a Hank J. Manchini. Ve své tvorbě kombinují elektronickou hudbu s žánry jako post-punk, new wave, psychedelie a disco. Hned debutová deska Analogue Voodoo (2004) byla oceněna cenou Anděl a stejně úspěšná byla i druhá nahrávka Lewis Neptune (2006). Během koncertní odmlky kapely se jednotliví členové věnovali vlastním projektům. Spolu s Geraldem Caselem, členem americké new wave skupiny Devo, založil Moimir projekt Die alten Maschinen. Sonja a Hank se věnovali vlastní kapele Kill the Dandies!, která získala cenu filmové akademie Český lev za soundtrack ke snímku Okupace.

Info

Moimir Papalescu & The Nihilists
6. 4. 2024 19:00
Fléda, Brno
Fb událost

foto © se svolením klubu Fléda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Debut Jana Váni

redakce 14.05.2024

Ve spolupráci s badfocusem natočil už dříve dva singly a v přípravě na debutové album se nashromáždilo i několik skladeb.

Eremen a jeho prvý album

redakce 13.05.2024

Pestré beaty od chillovejších lo-fi produkcií až po úderný boombap, hravé texty a inšpiratívne spolupráce.

Kadé chim? Rez želez

redakce 13.05.2024

Deska obsahuje třináct skladeb, většina z nich je nových či novějších, jen na úvod alba zní pár písniček, z nichž některé pamatují ještě 90. léta a formaci Sen Vesen.

Nový album The Ills

redakce 12.05.2024

Zvláštnosťou inštrumentálneho albumu sú aj texty - sonety ku každej skladbe.

Wolf Lost in the Poem vydává novou desku

redakce 10.05.2024

Druhý díl s názvem Indigem je věnován opět básnířkám, ale tentokrát výhradně českým.

Nové album Manon meurt

redakce 07.05.2024

Název Unravel odkazuje k vývoji kapely a naplňování potenciálu všech hudebníků, nástrojů a hudebních motivů i procesu odkrývání vrstevnatosti skladeb a emocí.

Kluci z garáže mají EP

redakce 06.05.2024

Klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

Nové album Přetlak věku

redakce 04.05.2024

Jako kdyby Penguin Cafe Orchestra (producent Brian Eno) utvořilo fúzi s českým folkem 80. let a začalo tvořit písničky opatřené poťouchlými texty těžícími z tradice nonsensu i „malých témat“.

mezi patry klid debutují

redakce 03.05.2024

Tvůrci vítězného songu výzvy Bastl Electronic Track na své desce definují žánr hyperfolk trap.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace