Zprávy / Nové desky

Alternativa i funk pod taktovkou Candy

Alternativa i funk pod taktovkou Candy

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.07.2016

Tříčlenná formace Candy Meatworks byla založena v Kroměříži na začátku roku 2010 na popud baskytaristy Tomozy s tím, že má složeno pár songů, které by si s někým rád zahrál. Pánové Jiří "Giorgio" Di Ladzi (kytara) a Hanz "Hany" (bicí) svolili a během dvou let společně odehráli téměř stovku koncertů v klubech a na festivalech po celé ČR a vydali album First Twenty-Five Minutes and One Second with Candy Meatworks (2010). Trio hrálo několikrát po boku Už jsme doma, První Hoře nebo tehdy ještě méně známých Vložte kočku.

Ke konci roku 2012 Ladzi odchází ke své domovské kapele Superegokid,které se chce věnovat naplno. Ještě nějakou dobu drží Candy Meatworks nad vodou výpomoc klávesisty ze Superegokid, ale deziluze a touha po svobodě namísto nekonečných zkoušek vede kapelu k ukončení koncertní činnosti a neplánované odmlce.


V průběhu let 2013 – 2016 jediný pozůstalý člen Tomoza ToMaŝino Pishkot (baskytara, zpěv) skládá urputně dál i bez jakékoliv vyhlídky na sestavení nového uskupení či koncertování. Přesto se mu poštěstí novou tvorbu párkrát prezentovat sólově na menších akcích. V roce 2015 Tomoza získává příležitost hudebně doprovázet němé filmy na Filmové škole v Uherském Hradišti v duu s Janem Plíhalem nazvaném Pacov a posléze i sólově na festivalu Film Sokolov. Od konce léta 2015 Tomoza, tentokrát už co by Candy, chystá vydání nového alba, které je od 4. července 2016 dostupné v digitální podobě.

Žánrově se Candy řadí mezi alternativu, funk metal, avangardní rock apod. ale nevyhraňuje se vůči žádnému stylu či žánru. V současné době je Candy koncipován jako sólový projekt, ale není vyloučeno že by v budoucnu nemohlo dojít k navýšení počtu členů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ancestral Vision na labelu LOFS

redakce 28.02.2024

Leedský label vítá do své rodiny pražského producenta Jana Macháčka alias Ancestral Vision.

Panenské plameny mají novou desku, křest zjara

redakce 27.02.2024

Panenské plameny po dvou letech od desky Herostratus s novou nahrávkou Bleus.

Lament na novém albu

redakce 25.02.2024

Visuté zahrady rozmanité elektroniky propojují kaskády živelně se valících veršů.

LeebOrn vydávají nové album Hauau

redakce 23.02.2024

Od předchozího EP Reach One’s Destination kapela prodělala zúžení sestavy, kdy ji poslední více než rok tvořila pouze partnerská dvojice.

Sharktank ohlašují EP druhým singlem

redakce 23.02.2024

Nový singl Mud je drsná skladba, která se zabývá těžkostmi při proplouvání životem v tvrdém prostředí.

Dukla vydala druhé album Stejný lepší

redakce 16.02.2024

„Hranice klubové scény se snažíme překračovat a neustále posouvat. Nechceme se ale prvoplánově zalíbit,“ říká frontman kapely Lukáš Vydra.

První Hoře slaví čtvrtstoletí novou deskou

redakce 14.02.2024

Na sedmém albu kapela pokračuje ve svém stylu na pomezí punku, metalu a rockového šansonu.

yurii debutuje landscapes

redakce 11.02.2024

Desku otevírá skladba vincent mísící několik tvůrčích principů autora, zejména postklasickou polohu s jazzovými a popovými prvky.

Pavel Richter a Datel zkázy u Polí5

redakce 11.02.2024

Deska Datla zkázy vychází v updatované verzi, kdy banjo da gamba nahradila viola da gamba.

Čtvrté album, Vole

redakce 05.02.2024

Ten tam je neurvalý chaos raných nahrávek, ne ale jejich drzost, divokost, autenticita a přesvědčivost.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace