Zprávy / Pozvánky

Hudebně-diskuzní Hluk #2

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.10.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce převážně domácích nezávislých labelů. Pravidelnou součástí je diskuze s hosty, letos s fokusem na hudební média a hudební publicistiku. Druhá edice proběhne v sobotu 23. října 2021 opět v partnerském klubu Bajkazyl Brno. Vstup na celou akci je zdarma.

Celý večer zahájí od 19:00 diskuze, která se tentokrát zaměří na společensko-politické uchopení kulturních aktivit. Hosty debaty budou Karel Doleček za brněnský tým Festivalu svobody, Sabina Coufalová za festival Okolojeles a David Oplatek z občanského sdružení Tripitaka a brněnského Ghettofestu. Součástí programu bude diskuze zaměřená na společensko-politické uchopení kulturních akcí a hudební vystoupení zvukového umělce, experimentátora a muzikoterapeuta Stanislava Abraháma, sound-artové umělkyně mʊdʌki a britského multidisciplinárního umělce Simona Whethama.

více o Hluku zde

Jako zvukový designér spolupracoval Stanislav Abrahám s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Zároveň je i pedagogem a v současnosti působí v Českém rozhlase, čerstvě se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho živé vystoupení bude kombinací ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru a gong.


Sound-artová umělkyně, hudební producentka a zvuková designérka Polina Khatsenka pochází z běloruského Minsku, nyní je však usazená v Ústí nad Labem. Je součástí místní skupiny phonon, která se zaměřuje na experimentální, elektroakustickou hudbu a kvadrofonické hudební večery. Mʊdʌki vytváří zvuková díla, v nichž pracuje s ambientními plochami, field recordings, drone music, improvizací a její live set slibuje také dynamičtější, hlučnější polohy s poryvy radio noisu.

Britský zvukový a multidisciplinární umělec Simon Whetham nyní žije v Rakousku a jeho tvorba je založena na využití sonické aktivity jako hrubého materiálu pro kreativní práci. Využívá zvuky okolního prostředí a ke zkoumání a objevování méně nápadných až obskurních zvukových fenoménů uplatňuje celou řadu metod a technik. Prostor a objekty uvnitř jeho instalací či performancí se pro něj stávají nástroji určenými k hraní. V současnosti se zabývá způsoby, jak zachovat fyzické stopy zvuku a transformovat různé formy energie. Od práce s terénními nahrávkami a průzkumu akustických kvalit prostoru a rezonance objektů Simon Whetham komponuje a předkládá imerzivní koláže, jež jsou meditativní a přesto provokují.

Info

Hluk #2:
Stanislav Abrahám + Mʊdʌki (by) + Simon Whetham (uk)
23. 10. 2021 19:00
Bajkazyl, Brno
Fb událost

foto © Jirka Dvořák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timothee Quost, Aldana Duoraan a Amberg/Schmid v Punctu

redakce 08.12.2021

Večer pod taktovkou A2+ Asociace Mlok.

Novi_sad a Kurws v Punctu

redakce 07.12.2021

Dva koncerty festivalu Stimul přinášejí odlišné pohledy na hudbu, a to v pojetí úderného polského tria a řeckého zvukového umělce.

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace