Zprávy / Pozvánky

Hudebně-diskuzní Hluk #2

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.10.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce převážně domácích nezávislých labelů. Pravidelnou součástí je diskuze s hosty, letos s fokusem na hudební média a hudební publicistiku. Druhá edice proběhne v sobotu 23. října 2021 opět v partnerském klubu Bajkazyl Brno. Vstup na celou akci je zdarma.

Celý večer zahájí od 19:00 diskuze, která se tentokrát zaměří na společensko-politické uchopení kulturních aktivit. Hosty debaty budou Karel Doleček za brněnský tým Festivalu svobody, Sabina Coufalová za festival Okolojeles a David Oplatek z občanského sdružení Tripitaka a brněnského Ghettofestu. Součástí programu bude diskuze zaměřená na společensko-politické uchopení kulturních akcí a hudební vystoupení zvukového umělce, experimentátora a muzikoterapeuta Stanislava Abraháma, sound-artové umělkyně mʊdʌki a britského multidisciplinárního umělce Simona Whethama.

více o Hluku zde

Jako zvukový designér spolupracoval Stanislav Abrahám s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Zároveň je i pedagogem a v současnosti působí v Českém rozhlase, čerstvě se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho živé vystoupení bude kombinací ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru a gong.


Sound-artová umělkyně, hudební producentka a zvuková designérka Polina Khatsenka pochází z běloruského Minsku, nyní je však usazená v Ústí nad Labem. Je součástí místní skupiny phonon, která se zaměřuje na experimentální, elektroakustickou hudbu a kvadrofonické hudební večery. Mʊdʌki vytváří zvuková díla, v nichž pracuje s ambientními plochami, field recordings, drone music, improvizací a její live set slibuje také dynamičtější, hlučnější polohy s poryvy radio noisu.

Britský zvukový a multidisciplinární umělec Simon Whetham nyní žije v Rakousku a jeho tvorba je založena na využití sonické aktivity jako hrubého materiálu pro kreativní práci. Využívá zvuky okolního prostředí a ke zkoumání a objevování méně nápadných až obskurních zvukových fenoménů uplatňuje celou řadu metod a technik. Prostor a objekty uvnitř jeho instalací či performancí se pro něj stávají nástroji určenými k hraní. V současnosti se zabývá způsoby, jak zachovat fyzické stopy zvuku a transformovat různé formy energie. Od práce s terénními nahrávkami a průzkumu akustických kvalit prostoru a rezonance objektů Simon Whetham komponuje a předkládá imerzivní koláže, jež jsou meditativní a přesto provokují.

Info

Hluk #2:
Stanislav Abrahám + Mʊdʌki (by) + Simon Whetham (uk)
23. 10. 2021 19:00
Bajkazyl, Brno
Fb událost

foto © Jirka Dvořák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace