Zprávy

Kieslowski v roce dvanula16

Kieslowski v roce dvanula16

redakce | Zprávy | 27.01.2016

Kieslowski se vrátili z prestižního holandského showcasového festivalu Eurosonic Noorderslag a předestřeli své plány na pátý rok existence. Přestože kapela plánuje album až příští rok, budou mít Kieslowski i letos napilno: výjimečné turné s rytmikou, nový videoklip, koncerty i oslavy pěti let společného koncertování.

Kieslowski vyrazili druhý týden v lednu na festival Eurosonic Noorderslag v holandském Groningenu a na prestižní akci se v záplavě různorodých kapel z celé Evropy rozhodně neztratili. Dlouhou cestu na severozápad Evropy využili David Pomahač a Marie Kieslowski ke spřádání dalších plánů. "Novou desku nechceme uspěchat, bude to naše čtvrté studiové album a opět chceme jít o kousek dál. Třeba napoví i nové turné, které plánujeme jet nyní na jaře společně s Kittchenem," svěřuje se David Pomahač. Na turné si Kieslowski chtějí přizvat hosta, který bude obstarávat rytmiku. Zda to bude Tomáš Neuwerth nebo nakonec někdo jiný, ještě není jisté.


Pro letošní rok kromě koncertů potěší kapela fanoušky i novým videoklipem na skladbu Normadie ze zatím posledního alba Mezi lopatky (2014, Indies Scope). Režie se ujal David Mencl, který s kapelou spolupracoval už na dvou klipech. Kromě písničky Doteky (z alba Mezi lopatky) natočil také Bloky, smečeong> (z alba Na lože) a k připravovaném klipu říká: "Skladba Normandie, to jsou dva lidé, život a smrt. Mezitím láska se skřípěním zubů. Bezvýchodná. Samota a odcizení." A tak se dá předpokládat, že ani tentokrát Kieslowski nevypustí veselý videoklip. Ale fanoušci tohoto originálního dua nemusí propadat depresím. David a Marie plánují i letos vydatně koncertovat a na podzim oslavit pět let existence kapely na velkém pražském koncertě.

Info

Kieslowski

www.facebook.com/kieslowski
www.kieslowski.cz

Foto © Vítek Bedrna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace