Zprávy / Pozvánky

Pražská muzejní noc v MeetFactory

Pražská muzejní noc v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.05.2018

Už po několikáté se Pražská muzejní noc bude konat také v smíchovské továrně. V Galerii MeetFactory proběhne vernisáž skupinové výstavy autorů z balkánského regionu Stranger Than Paradise / Podivnější než ráj, Galerie Kostka představí samostatný projekt Lo mexické umělkyně Jimeny Mendozy, divadelní dramaturgii MeetFactory přiblíží instalace Andrijany Trpković, proběhne komentovaná prohlídka největšího rezidenčního programu a závěru večera bude kralovat Blanck Mass. V sobotu 9. června se dveře otevřou v 19:00, vstup bude zdarma.

Mexická umělkyně Jimena Mendoza představí v Galerii Kostka výstavu s názvem Lo vycházející z literatury, mýtů a kosmovizí. Umělkyně volí takové příběhy, které vypráví o nadpřirozeném početí a vzniku světa (například mýtus o Jupiterovi a Íó, příběh o Panně Marii či aztécké bohyni Coatlicue), v nichž je lidská proměna vždy důsledkem působení vyššího řádu. Scénografka Klára Syrůčková se v nedávné době podílela na surrealistické inscenaci podle Pohřbu sardinky, knihy Fernanda Arrabala . Během Pražské muzejní noci bude na divadelním sále k vidění její unikátní instalace, která se netradičně ohlíží za činností Divadla MeetFactory.


Tradiční součástí této akce je otevření prvního patra, kde mají své ateliéry rezidenti MeetFactory. Místa, v nichž tvoří umělci z různých částí světa, jsou otevřena až do půlnoci. Projít si je mohou návštěvníci sami, popřípadě společně s kurátorkou rezidenčního programu Luciou Kvočákovou. Závěru večera kraluje hudba, kterou představí polské duo NAKED, vyžívající se v extrémních formách elektroniky. Tato dvojice, v současnosti tvořící v Londýně, patří k SHAPE umělcům roku 2018. Zlatým hřebem bude vystoupení Benjamina Johna Powera alias Blanck Mass, který je znám jako zakládající člen Fuck Buttons.

Info

Pražská muzejní noc v MeetFactory
9. 6. 2018 19:00
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články