Zprávy / Pozvánky

Pražská muzejní noc v MeetFactory

Pražská muzejní noc v MeetFactory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.05.2018

Už po několikáté se Pražská muzejní noc bude konat také v smíchovské továrně. V Galerii MeetFactory proběhne vernisáž skupinové výstavy autorů z balkánského regionu Stranger Than Paradise / Podivnější než ráj, Galerie Kostka představí samostatný projekt Lo mexické umělkyně Jimeny Mendozy, divadelní dramaturgii MeetFactory přiblíží instalace Andrijany Trpković, proběhne komentovaná prohlídka největšího rezidenčního programu a závěru večera bude kralovat Blanck Mass. V sobotu 9. června se dveře otevřou v 19:00, vstup bude zdarma.

Mexická umělkyně Jimena Mendoza představí v Galerii Kostka výstavu s názvem Lo vycházející z literatury, mýtů a kosmovizí. Umělkyně volí takové příběhy, které vypráví o nadpřirozeném početí a vzniku světa (například mýtus o Jupiterovi a Íó, příběh o Panně Marii či aztécké bohyni Coatlicue), v nichž je lidská proměna vždy důsledkem působení vyššího řádu. Scénografka Klára Syrůčková se v nedávné době podílela na surrealistické inscenaci podle Pohřbu sardinky, knihy Fernanda Arrabala . Během Pražské muzejní noci bude na divadelním sále k vidění její unikátní instalace, která se netradičně ohlíží za činností Divadla MeetFactory.


Tradiční součástí této akce je otevření prvního patra, kde mají své ateliéry rezidenti MeetFactory. Místa, v nichž tvoří umělci z různých částí světa, jsou otevřena až do půlnoci. Projít si je mohou návštěvníci sami, popřípadě společně s kurátorkou rezidenčního programu Luciou Kvočákovou. Závěru večera kraluje hudba, kterou představí polské duo NAKED, vyžívající se v extrémních formách elektroniky. Tato dvojice, v současnosti tvořící v Londýně, patří k SHAPE umělcům roku 2018. Zlatým hřebem bude vystoupení Benjamina Johna Powera alias Blanck Mass, který je znám jako zakládající člen Fuck Buttons.

Info

Pražská muzejní noc v MeetFactory
9. 6. 2018 19:00
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.