Zprávy / Pozvánky

Svižný garážový punk Ultrasurf v Brně

Svižný garážový punk Ultrasurf v Brně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.04.2017

Z přístavního městečka A Coruña v Galicii ve Španělsku míří do Česka na turné ULTRASURF, svižný španělský garážový punk, který nadchne svou přímočarostí, veselostí a skvělejma riffama. Tři staří přátelé, co hrají prostě punk s DIY postojem a umí to tak nějak hezky od srdce, vydali nedávno svoje debutové eponymní album plné nasraných, ale vtipných textů napasovaných do muziky s mozkem, za jaký by se třeba takový Jirka Paroubek stydět nemusel. Na koncertě v Brně, který proběhne už v neděli 30. 4. v Bajkazylu je doplní tři slezské kapely.

Kapelu Leto tvoří manželská dvojice Palma (zpěv, klávesy) a Indoš (kytara). Oba je možná znáte z kapely Boss a sekretářka a dalších projektů z dílny labelu MMM. Aktuálně připravují k vydání svou druhou desku Krok pro člověka. Indošova kytara v kombinaci s Palminými poetickými texty tvoří dokonalou melodickou souhru. Interní informace o nové desce říkají, že na ní objeví tentokrát mnohem závažnější texty, které se nevyhnou ani tématům smrti, a hitový potenciál slibují hned u několika dosud nevydaných kusů, které však už hrají na koncertech. Uhrančivý Palmin hlas a její roztomile fatalistické texty dost těžko hledají na české undergroundové scéně obdobu.


Kapela Světlo vydala svou první desku Sierra Madre pod hlavičkou MMM sice nedávno, ale už si z ní některá internetová rádia vybrala hitovku Pterodaktylové, která potěší nejednoho fanouška kapely Oasis, ačkoliv Noel Křenek má pořád trochu víc blíž k poctivé české zkušebně v garáži než vymydlené londýnské celebritě. V Brně se představí s novým bubeníkem, Fistem z No Artist.

Laundered Syrup to je rokenrol na slezský způsob. Mají vydané dvě desky a loni si zahráli jako předkapela Dinosaur Jr. v Lucerně, letos bude jejich vrchol sezony právě v Brně. Už jenom proto, že představí také svůj nový projekt "S námi se do pece bát nemusíte", který by měl přinést vichřici na českém trhu s pohřby. Vstupné bude obligátní brněnská stovka, start lehce po osmé.

Info

Ultrasurf (es)
Support: Leto + Světlo + Laundered Syrup
30. 4. 2017 20:00
Bajkazyl, Brno
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/1611958882165599
www.facebook.com/bjkzlbrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finští The Gentleman Losers vezou na Music Infinity minulost, která se nestala

redakce 26.05.2019

Bratři se zavřeli do opuštěné chaty u jezera a s pomocí analogové záznamové techniky nahráli kolekci rozjímavých melodií ponořených v organickém šumu.

Kultovní black metaly v Praze i v Brně

redakce 25.05.2019

Black metalový kult Mayhem i nezaměnitelná žánrová postava Abbath, ale i norský progres Leprous. Obscure již ladí podzim.

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.