Zprávy / Úplňkové

XPlaylist: hudba týdne od 20. 6. do 26. 6. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 20. 6. do 26. 6. 2016

redakce | Zprávy / Úplňkové | 21.06.2016

Na svatého Aloise, poseč louku, neboj se, na svatého Jána, otvírá se k létu brána. Francouzské elektronické duo Air ohlašuje návrat albem největších hitů své dvacetileté kariéry a k dobru přidává i remixy skladeb Depeche Mode, Davida Bowieho, Becka nebo Neneh Cherry. Na desce Twentyears se navíc můžete těšit na nikdy neuveřejněný materiál.

Experimentálně avantgardní metal Kayo Dot si postavil Plastic House on Base of Sky, ve kterém čekejte nejedno inovativní a biomechanické umělecké dílo. S použitím syntezátorů a elektroniky vyrobili pět písní, které mají dohromady čtyřicet minut a natočeny byly kapelníkem Tobym Driverem na různých místech od srpna 2014 do prosince 2015.

Pár akordů, recyklovaných slov a nápadů, které už jste určitě někde slyšeli, ale zahraných a vyřčených tak, jak to cítí Kovadlina na desce Životy těch druhých. Vaše životy i Kovadlinu jednou odvane čas, ale teď je tady a plně připravená rozvibrovat podlahy, květináče a ušní bubínky. Obsáhlý rozhovor s Kovadlinou plný přímých, ale nikoli jednoduchých názorů čtěte v letním dvojčísle magazínu Full Moon, které vyjde 20. června.


Trojka hip hoperů Ugly Heroes přináší hyper oduševnělý zvuk naplněný čistou látkou o společnosti, ve které žijeme, na albu Everything in Between. Cítí se být na opačné straně od rapu, který se line z rádií, a jejich zasvěcené rýmy a úderné emotivní beaty proniknou nejen do mysli posluchače, ale i do srdce. Údajně.

Na Grammy nominovaná folková skupina The Avett Brothers se vrací s devátou nahrávkou True Sadness. Inspirací pro ně byli např. Nine Inch Nails, Queen i Tom Petty, a proto ji tematicky i stylově nazývají "patchwork deka".

Pokud máte radši metal, jistě vás potěší stará deathmetalová škola Dawn of Disease na desce Worship the Grave, sludge od Earthship na novince Hollowed nebo ta od In Extremo s honosným titulem Quid pro Quo, ale tam už je zase trochu ten folk, takže hurá k ohníčku. Na spaní pod stanem si dejte ambient postrock od Ólafura Arnaldse s příznačným názvem Late Night Tales. Bu bu bu, ty...


Alba na týden 20. 6. - 26. 6. 2016

Air - Twentyears
Be'lakor - Vessels
Dawn of Disease - Worship the Grave
Earthship - Hollowed
Fortíð - The Demo Sessions
In Extremo - Quid pro Quo
Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky
Kovadlina - Životy těch druhých
Lord Agheros - Nothing at All
Neige et Noirceur - Les Ténèbres modernes
The Avett Brothers - True Sadness
Ugly Heroes - Everything in Between
Whitechapel - Mark of the Blade
Ólafur Arnalds - Late Night Tales

Info

Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #157: S úsměvem v erbu

redakce 23.05.2024

Full Moon s titulním tématem věnovaným The Smile vychází s úsměvem v erbu a 128 stránkami plnými nejnovějších informací (nejen) ze světa hudby.

Full Moon #156 na Spotify

redakce 08.05.2024

V dubnovém vydání najdete profil americké R&B umělkyně Liv.e, inovátora žánru flamenco Niña de Elche a australského hudebníka Genesise Owusua.

Moody Moon Noize vol. 5: Pustá země, Experimenty i tance na hladině

redakce 30.04.2024

S jedním ze svých pověstných DJ setů vystoupí na hladině místního Kamencového jezera slovenský producent Fvlcrvm.

Full Moon #156: „Dám si víc, já nechci málo“

redakce 24.04.2024

„Dám si víc, já nechci málo,“ zíůvá Annet X na novém albu a Full Moon k tomu ve chvíli, kdy ona ve dvojici s NobodyListenem obráží české kluby, přidává celé…

Full Moon #155 na Spotify

redakce 09.04.2024

Recenzní sekci ovládla skupina Berlin Manson, jejíž nové album Poor but Sexy se stalo deskou měsíce.

Full Moon Coffee: Svěží africké vize

redakce 05.04.2024

K nadcházejícímu jaru jistě přijde k chuti lehká a svěží káva odrůdy Red Bourbon, s malebným chuťovým profilem s výraznými tóny zralých jablek a čaje Roiboos.

Full Moon #155: Na pouštní planetě

redakce 26.03.2024

Čísla věnovaná filmu nejsou v historii Full Moonu ničím výjimečným, drobnohled si zasloužil už vesmír Star Wars nebo stoky Trainspottingu, nyní je na řadě planeta Arrakis.

Full Moon #154 na Spotify

redakce 07.03.2024

Holky v punku, Bibione, Nadine Shah a spoustu dalšího.

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace