Zprávy / Festivalové

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.04.2024

S prachem na botách větry ošlehaný Ryder The Eagle, znovuzrozená kytarovo-psychedelická jízda Ghost of You, nekompromisní, feministická a přitom křehká Arleta nebo pokojíčkové písničkářství řízlé jazzem v podání Obligatne doplňují program brněnského Obrfestu. Tradiční oslava příchodu léta se odehraje již podesáté 14. a 15. června mezi zahradami a dvorky lemovanými řekou Svitavou v Obřanech. Jubilejní line-up v sobě mísí zahraniční exkurz, stálice české alternativy i čerstvou krev na scéně.

Toulky evropským světadílem zavedou opět do Brna francouzského hudebníka a věčného romantika Ryder the Eagle. Se srdcem na dlani a kytarou kolem ramen učaruje tento světoběžník svým až kazatelským přednesem nejednu křehkou duši. Dojímání zaručeno, kapesníčky s sebou. Z dlouhého cesty se také po pětileté pauze na prkna pódií vrací brněnská formace Ghost of You snoubící kytary, syntezátory, osobitý songwriting a jakékoliv další nečekané prvky jdoucí zrovna okolo. Ze zimního spánku vystartují přímo s novou deskou, kterou zaručeně rozvibrují celé Obřany.

Rapovou a zároveň škatulky bořící složku v programu zastane Arleta. Její plivanec do tváře veškeré toxické maskulinitě, misogynii a nesnášenlivosti všeho druhu zaobalený do zastřených vokálů, křehkosti a dávky temnoty nedopřeje jen tak klidu. Stačí si pustit jeden z jejích posledních singlů Free, který nahrála s ní nahrál Edúv Syn. A pokud budete hledat chvíli zklidnění, tak tu na okraji Brna nabídnou hypnotičtí Obligatne. Hudba tohoto slovenského tria pracující s prvky jazzu, soulu a popu si hned zkraje jejich kariéry vysloužila přirovnání k Alfa Mist a jejich vystoupení slibuje ponor do světa pokojíčků a myšlenek v nich schovaných.

Aktuální várka kapel doplňuje již bohatý line-up čítající například na na Anděla nominovaného Jakuba Königa a jeho Hvězdy, jako víno zrající z lesů vybíhající Zrní nebo čerstvou držitelku Anděla v kategorii Alternativa a elektronika Annu Vaverkovou. Nemůže chybět ani strůjce všech nejlepších večírků za posledních několik let Ventolin, který tentokrát vedle vlastní show dorazí i s novou kapelou Ametyst, tedy projektem, jehož hlavní ambicí je být prý tou nejlepší předkapelou široko daleko. Bude to hodně soft, freezy i dolce. A kdyby vám snad po Ventolinovi zůstalo ještě náhodou suché tričko, tak ho můžete rovnou zahodit, protože při živácích rapového uragánu P/\ST prší pot všude kolem.

Protože je třeba oslavit jubileum stylově, přidává Obrfest rovnou celou novou stage. Trchova zahrada se tak stane v sobotním programu dějištěm nejrozličnějších divadelních představení, ale ve večerních hodinách i hudebním pódiem s jedinečně magickou atmosférou. A tím se rozhodně nekončí, k tradiční směsici nejrůznějších workshopů, divadel a přednášek si Obrfest schovává v rukávu ještě spoustu trumfů, které bude postupně tasit až do červnového setkání ve spleti obřanských uliček a zahrad.

Info

Obrfest
14.-15. 6. 2024
Obřany, Brno

Web
FB event
Instagram

foto © Václav Mach

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace