Zprávy / Nové desky

Oswaldovi & nová deska

Oswaldovi & nová deska

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.08.2023

Hudba na albu Across the Borders We Build, které vychází jako gramofonová deska a kazeta na labelu Korobushka Records, se z vlastní podstaty vymyká žánrovým škatulkám. Mezi žánry je široce rozkročená a hranice mezi nimi nestaví, ale bezděčně překračuje, což má nakonec vepsané i v názvu – nomen omen tady platí beze zbytku. Je ale jisté, že je to docela dobrodružná věc plná překvapivých objevů, které kapela nerozdává zadarmo, ale jen za předpokladu, že na druhé straně je ochota objevovat. A to je fér.

Nahrávalo se v době covidových uzavírek v opuštěném pražském klubu Underdogsߴ, ve zkušebně na Drutěvě, v bytě v Nuslích i v italském Trevisu. O zvuk alba se kapela postarala spolu s Lukášem Polákem (Orient), mastering je prací Ondřeje Ježka. Poslední drobné dílky skládačky doplnili hostující muzikanti Carlo Veneziano (Julinko, One Dimensional Man a také někdejší člen Oswaldových) a kontrabasista Jan Procházka (mj. Neuvěřitelno).


První, co vás při poslechu nového alba Across the Borders We Build praští do uší, je přítomnost baskytary. Oswaldovi se po několika letech hraní ve dvoučlenné sestavě rozrostli na trio a novým stálým členem je Adam Šťasta (jinak taky Or, Tábor, Dimitar). To s sebou nese jednak o něco plnější, hutnější zvuk, podstatnější je ale fakt, že třetí nástroj tady funguje jako svorník, který to celé drží pohromadě a spolu s redukovanou bicí soupravou pomáhá vytvářet svobodnější prostor Andreově kytaře. Ta je vedle jeho excentrického vokálu (kterému Kateřina s Adamem přizpěvují v propracovaných vícehlasech) hlavním trademarkem kapely.

Info

Oswaldovi – Across the Borders We Build (Korobushka Records, 2023)
Fb kapely

foto © Petr Kalaš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Terrible 2s vydávajú nový album

redakce 14.09.2023

Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.

Co vlastně chceš II: něco něco

redakce 13.09.2023

Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.

Místo odpočinku Povodí Ohře

redakce 12.09.2023

Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace