Zprávy / Nové desky

mezi patry klid debutují

mezi patry klid debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.05.2024

Své debutové album vydala dvojice mezi patra klid. Jejich deska je jako společný deník dvou lidí, kteří v hudbě hledají únik z každodenních kruhů života. Kompozice a texty mapují různé životní fáze a zážitky, od surreálných snů přes optimistický nihilismus, deprese, frustrace z války, směšnost bytí až po radost a zamilovanost.

Součástí alba je také singl Lojza Kotřábek. Ten se loni stal vítězným trackem výzvy Bastl Electronic Track vyhlašovaný hudebními cenami Vinyla. Křty alba se chystají 3. května v Hradci Králové, 5. května v Praze a 7. května v Brně.


Hudebníci Matouš Pospíšil a Šimon Pacek se muzikantsky poznali v math-rockové kapele On the Roof. Od kytarové hudby postupem času odstoupili a začali se více zajímat o experimentální elektronickou a rapovou scénu. Základní pilíře a mantinely své budoucí tvorby si stanovili během dlouhých venkovních seancí za první vlny koronaviru. Na své eponymní desce zvukotvorným přístupem přetváří každodennost do barevných a vrstevnatých kompozic a příběhů.

Debut mezi patry klid srší radostí z objevování možností zvuku. Ve své hudbě se totiž dvojice snaží kombinovat relativně nový směr hyperfolk, který na svém posledním albu definuje například producent Iglooghost, či Isama Zing na albu Blurry AF. Tracky na albu jsou rapové i zpívané, podle toho, jako to dvojice cítí. Samostatnou kapitolou jsou nápadité texty, o které se dělí oba protagonisté. „Utopím se ve ztraceným čase, až ho zkapalníš,“ deklamují v tracku jak had. „Mezi patry klid nic nejde vrátit zpět, chcem jen lepší budoucnost pro generaci Z,“ uzavírají v poslední skladbě děti a trap, kde hostuje spřízněné rapové duo Laokoon.

Info

mezi patra klid – mezi patry klid (2024)
Bandcamp kapely

Živě:
03. 05. 2024 Hradec Králové – Hradecká sýpka (+ Laokoon, Blue Uandi)
05. 05. 2024 Praha – Bike Jesus (+ Aid Kid live, Sxilence)
07. 05. 2024 Brno – Kabinet múz (Softspot) (+ Kodiky, Milá)

foto © se svolením Vinyly

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace