Zprávy / Nové desky

Irena a Vojtěch Havlovi vydávají nové album

Irena a Vojtěch Havlovi vydávají nové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 01.05.2024

Manželská dvojice Irena a Vojtěch Havlovi vydávají nové album svých skladeb pro čtyřruční klavír a varhany. Havlovi patří k nemnoha českým hudebníkům působícím mimo oblast vážné hudby, jejichž tvorba rezonuje i v zahraničí. Nahráli řadu profilových alb inspirovaných minimalismem i neevropskými kulturami. Na novém albu Four Hands, které vyjde 24. května u Animal Music, přinášejí Havlovi devatenáct nových autorských skladeb, v nichž zní klavír a varhany, někdy společně, jindy samostatně, vždy však čtyřručně.

Oba manželé se při hře přirozeně doplňují a vytvářejí jeden hudební organismus. Pro album jsou typické repetitivní motivy inspirované minimalismem a vrstevnatá melodičnost s místy až meditativním charakterem. Novinka Four Hands přichází po dlouhých čtrnácti letech od posledního alba s novým repertoárem (Smyčcem, 2010) a jen rok od 40. výročí jejich společné hudební tvorby. Jako upoutávka nového alba vyšla jedna z kompozic pro klavír jako samostatný singl spolu s videoklipem a 10. května ji bude následovat skladba pro varhany. Obě budou dostupné na všech digitálních platformách.

Havlovi se od počátku své umělecké dráhy vyznačují neortodoxním přístupem k tvorbě i technikám interpretace a postupně si vytvořili svůj vlastní nezařaditelný, stylově mnohovrstevnatý hudební jazyk, který je přesto posluchačsky přístupný. Díky své intenzivní koncertní aktivitě po celém světě a spolupracím s jinými umělci si získali oblibu posluchačů i daleko za hranicemi České republiky, a to napříč generačním spektrem.


Koncertní křest alba Four Hands se bude konat v Praze 30. května v klubu Potrvá a v Brně 31. května v klubu Kafara. Ještě předtím odehrají Havlovi dva koncerty také v Holandsku a v druhé polovině roku je čekají další koncerty v České republice i v zahraničí – v Berlíně, Bratislavě i Reykjavíku. Na konci října pak odehrají nové skladby také v pražském Atriu na Žižkově, kde nahrávka vznikla.

Info

Irena a Vojtěch Havlovi –⁠ Four Hands (Animal Music, 2024)
web vydavatelství

Živě:
30. 05. 2024 Praha, Kavárna Potrvá – křest alba Four Hands
31. 05. 2024 Brno, Kafara – křest alba Four Hands

foto © Václav Jirásek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace