Zprávy / Festivalové

První ročník maďarského festivalu Inota u Balatonu

První ročník maďarského festivalu Inota u Balatonu

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.07.2023

Bývalý průmyslový areál Inota poblíž Balatonu představí od 31. srpna do 3. září více něž sto hudebníků a vizuálních umělců z celého světa. Headlinerem je Nils Frahm.

Festival Inota je společnou iniciativou programu Evropského hlavního města kultury a zástupci budapešťské elektronické scény – konkrétně promotérského kolektivu NVC a společnosti Centrum Production, která se zabývá vizuálním obsahem a 3D projekcemi. Organizátoři mají za cíl vytvořit největší audiovizuální festival v Maďarsku zaměřený na progresivní elektronickou hudbu, světelné instalace, mappingy a další vizuální díla. Inota úzce spolupracuje i s významnými pionýry audiovizuálních akcí v svém regionu, jako je český Lunchmeat festival či polský Unsound.

Festival představí legendy elektronické hudby, audiovizuální umělce i talenty lokální scény. Zahajovací koncert festivalu bude v režii oceňovaného německého skladatele a Nilse Frahma. Na line-upu je také Daniel Avery, jeden z nejprogresivnějších producentů ostrovní scény, duo Overmono, které se během posledního roku zařadilo na přední příčky žebříčků sestavených Resident Advisorem, Pitchforkem nebo Mixmagem. Syntezátorová kouzelnice Caterina Barbieri představí své dlouhohrající album The Spirit Exit, spoluzakladatel Monolake a zásadní postava dějin elektronické hudby Robert Henke vystoupí se speciální AV show využívající analogové počítače z počátku 80. let. Max Cooper přiveze do brutalistické koncertní haly 3D audiovizuální představení, představí se i řada hudebníků, jejichž tvorba v poslední době rezonovala v elektronických kuloárech, konkrétně Blackhaine, Space Afrika a Lucrecia Dalt, techno legendy Ellen Allien a Oscar Mulero. Vystoupí i řada DJS jako Palms Trax, Tigerhead, DJ Seinfeld, Nene H b2b Akua, Lucinee b2b Sept (Voxnox), Lewis Fautzi, Paramida a mnoho dalších. Nebude chybět ani zástup místních talentů.


Kromě hudebních vystoupení bude součástí prvního ročníku festivalu také největší výstava vizuálního umění v post-industriálním prostředí v zemi: program s názvem Radiations zve návštěvníky k prozkoumání unikátních audiovizuálních instalací a světelných objektů ve skrytých zákoutích bývalé elektrárny. Radiations představí čtrnáct světelných instalací umělců ze šesti zemí, včetně Kari Kola, fuse* a Onionlab.

Info

Inota
31. 8. –⁠ 3. 9. 2023
Inotai hőerőmű, Várpalota, Maďarsko
Fb událost

foto © se svolením festivalu Inota

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Festival Spontana 3

redakce 09.04.2024

Myšlenka festivalu zůstává stále stejná - probudit neobyčejný místo životem a spoustou kvalitní hudby na dvou stagích.

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce 09.04.2024

Tradiční oslava příchodu léta v brněnských Obřanech, tentokrát s Ryder the Eagle, Ghost of you, Arletou nebo Obligatne.

JazzFestBrno: Samara Joy, klubový vibe, i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem

redakce 07.04.2024

Oslavy mezinárodního dne jazzu obstarají americký pianista Emmet Cohen se svým triem a Kravchenko Clees Duo.

Slunovrat v Opavě

redakce 04.04.2024

Britští The Dhol Fundation, Markéta Irglová, Michal Prokop, Oldřich Janota, Malalata a mnoho dalších po tří dny v opavských lokalitách.

Sziget představuje program

redakce 02.04.2024

Sziget oznamuje čtyřicet nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace