Akce

Toad Planet debutují u Kabinet Records

Toad Planet + Leeb0rn
13. 06. 2024 20:00
Kabinet múz, Brno

Toad Planet, hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU, po třech singlech vydává debutové album s názvem Bloudím pod nezávislým brněnským labelem Kabinet Records.

Na počátku byli dva kluci z hlučínského gymplu, kteří spolu tvořili do šuplíku na zkušebně u ostravského nádraží. Jednalo se o multiinstrumentalistu Lukáše Kaniu a básníka, zpěváka a performera Jana Nováka, ke kterým se později přidal i baskytarista (a bratr Lukáše) Jan Kania. Tvoření do šuplíku a občasné hraní na zkušebně tak pokračovalo až do roku 2020, kdy Jan Novák přivedl ze studií brněnské JAMU na zkušebnu kytaristu Alberta Pazderu, aby odehrál improvizovaný koncert v nejmenované vesnici u Ostravy. Později Jan přivedl z JAMU poslední členku uskupení - bubenici Sabinu Kašparovou.


Album je kolektivní tvorbou všech členů kapely. Jeho dramaturgie vychází z konceptu alba jako celistvého navazujícího díla s naznačeným narativním obloukem. Je spojené s charakteristickým živým vystupováním kapely, jenž je, mimo teatrálního projevu performerů, opřené i o vizuální vjemy v podobě živých projekcí od šestého zákulisního člena kapely Tomáše Mohra. Samotné nahrávání probíhalo na přelomu roku 2022 a 2023 v ostravském studiu Hladina pod dohledem Michala Černého. O konečný mix a master se pak postaral producent Vojtěch Bareš z Brna. Vizuál celé desky vytvořila Jana Kamlerová.

Album vyšlo 24. května 2024 na všech streamovacích platformách, ale i v podobě vinylových desek. Křest alba proběhne 13. června 2024 v brněnském Kabinetu múz za asistence olomoucké kapely Leeb0rn, kde si poté budete moct album na vinylu pořídit.

Info

Toad Planet – Bloudím (Kabinet Records, 2024)
Fb kapely

Živě:
Toad Planet + Leeb0rn
13. 6. 2024 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Tomas Gajdiciar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace